Vyrobte si houpačku pro hlodavce. 1. díl seriálu Enrichment: Jak zabavit vaše zvířecí kamarády aneb výroba hraček

Nejen zvířata v zoo potřebují obohatit prostředí, ve kterém žijí. Přilepšit můžete jednoduše i svým domácím mazlíčkům. V seriálu Enrichment: Jak zabavit vaše zvířecí kamarády aneb výroba hraček vám budeme postupně představovat jednoduché návody na hračky pro vaše zvířecí miláčky. Můžete je vyrobit nejen levně, ale i v krátkém čase a z jednoduchých materiálů, jež snadno seženete.

I s vlastnoručně vytvořenými výrobky se mohou malí hlodavci dobře zabavit. | Zdroj: Alena Kohoutková

Jako první jsme pro vás připravili výrobu dvou houpaček pro drobné hlodavce. Uvidíte, že udělat je není nic těžkého.

Jednoduchá houpačka s prolézáním

K výrobě prvního typu houpačky budete potřebovat jeden kus kartonu, jednu ruličku (např. z toaletního papíru) a lepidlo (na fotkách je znázorněna výroba s oboustrannou lepící pásku).

Nejprve odměřte na kartonu šířku plochy houpačky, jež je v tomto případě na vás. Důležité je pouze, aby pro zvíře nebyla příliš úzká a aby měla dostatečnou délku. Po naměření ji následně odstřihněte. Nakonec ji v prostřední části kartonu přilepte na ruličku.

Zvířátko může nejen přebíhat přes kladinu, ale i prolézat či najít úkryt v ruličce.

Hračky obohacují životní prostředí zvířat a zlepšují jejich náladu.  | Zdroj: Alena Kohoutková

Kombinovaná houpačka

Pro druhý typ houpačky si připravte jeden kus kartonu, dvě ruličky, lepicí pásku a špejle.

Opět odměřte pruh kartonu, ale tentokrát na velikost 6×22 cm a odstřihněte pruh, který bude představovat plochu houpačky. Následně upravte špejli na velikost 13 cm. Přilepte ji doprostřed vystřiženého kartonu tak, aby přečnívala na obou koncích stejně. Dále do obou ruliček udělejte díru ve výšce 4 cm a do každé zasuňte jeden konec špejle. A houpačka je hotová.

Do ruliček, které drží konstrukci houpačky, můžete zasunout stébla trávy. Hračka tak bude pro zvíře ještě atraktivnější.

Pokud vyrobené hračky ozdobíte například trávou, budou pro vaše mazlíčky ještě lákavější.| Zdroj: Alena Kohoutková

Oba výrobky jsou jednoduché a vašim malým kamarádům udělají nejen radost, ale i zpestří jejich prostředí. V příštím díle seriálu Enrichment: Jak zabavit vaše zvířecí kamarády aneb výroba hraček se zaměříme pro změnu na hračky pro pejsky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..