Vyrobte si pískací balónek a chobotnici pro svého pejska. 2. díl seriálu Enrichment: Jak zabavit vaše zvířecí kamarády aneb výroba hraček

Ve druhém díle našeho seriálu o výrobě hraček pro domácí mazlíčky jsme se zaměřili na psí kamarády. Každý jistě dosvědčí, že hraček pro ně není nikdy dost, a proto budeme tentokrát popisovat výrobu pískacího balónku a chobotnice.

Váš zvířecí miláček si třeba oblíbí zrovna hračku, kterou jste mu sami vyrobili. | Zdroj: Alena Kohoutková

Pískací balónek

Určitě se už každému stalo, že pořídil svému mazlíčkovi pískací hračku, která nevydržela nápor zubů, a za chvíli z ní nic nezbylo. Pokud z takto zničené hračky zachráníte funkční pískátko, pak si můžete vyrobit vlastní pískací balónek.

Budete potřebovat pouze pískátko a tenisák. Postup je velice jednoduchý. Do tenisáku vytvoříte otvor nebozízkem a pokud ho nemáte můžete použít ostrý nůž. Otvor by neměl být příliš velký, aby pískátko nepropadlo do míčku, a ne příliš malý aby se dalo bez problémů zasunout.

Tenisák vydrží déle nez běžné míčky s pískátky. | Zdroj: Alena Kohoutková

Chobotnice

K výrobě chobotnice potřebujete staré triko a tenisák. Můžete použít i ten, který jste si upravili tak, aby pískal. Stane se tím pro psa ještě zajímavější.

Nejprve odstřihnete rukávy a výstřih. Následně rozstřihnete šev z jedné strany. Látku si rozdělíte na dvě poloviny s tím, že uprostřed bude zabalený tenisák jako hlavička. Následně od obou konců k prostředku budete stříhat 1 cm široké proužky do tři čtvrtě poloviny látky. Nesmíte zapomenout na hlavičku, kde se látka nestříhá. Proto je dobré si vyznačit místo, kde nebudete stříhat. Když máte nastříhané proužky, vezmete balónek a zabalíte jej do části látky, kterou jste nechali v celku.

Hračku lze vytvořit i ze starého trička. | Zdroj: Alena Kohoutková

Zavázáním volné části pod balónkem vytvoříte krk, ze kterého čouhají nastříhané proužky. Nakonec vezmete vždy čtyři proužky, které budete splétat do sebe. Tím vzniknou jednotlivá chapadýlka. Pokud chobotnici vyrábí děti, mohou domalovat i obličej.

Najednou je z něj chobotnice. | Zdroj: Alena Kohoutková

Pískací balónek a chobotnice (případně pískací chobotnice) rychle zaujmou vaše psí kamarády. A teď už vám nezbývá nic jiného než si jít s nimi hrát. V příštím díle seriálu: Enrichment: Jak zabavit vaše zvířecí kamarády aneb výroba hraček vám ukážeme, jak se dají vyrobit pelíšky pro hlodavce.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..