ZOO Tábor se otevře návštěvníkům

Na poslední červnový den je naplánováno slavnostní znovuotevření Zoologické zahrady Tábor, která v tomto roce zažila krušné časy – kvůli zadlužení a sporům se stavebními úřady hrozil její zánik a rozprodání zvířat. Vystudovaný biolog a majitel developerské firmy Ekospol RNDr. Evžen Korec, CSc. však zoo v dubnu odkoupil a od té doby se snaží zoo zvelebit, aby byla příjemnějším místem jak pro zvířata, tak pro návštěvníky.

Medvěd baribal v ZOO Tábor | Kredit: Richenza, CC BY-SA 3.0

Jádro nové koncepce zoo by mělo spočívat v chovu ohrožených druhů zvířat a odchovu vzácných šelem. V květnu 2015 se narodila čtyři mláďata vlka arktického (Canis lupus arctos), tři samečci a jedna samička. Úspěchy hlásí zoo i v odchovu dalších savců, jako je nosál červený (Nasua nasua) a Shetlandský pony (Equus ferus caballus).

Vlk arktický je v dospělosti bílý, mláďata jsou však tmavá. | Kredit: Jitka Erbenová, CC BY-SA 3.0

Vlk arktický je v dospělosti bílý, mláďata jsou však tmavá. | Kredit: Jitka Erbenová, CC BY-SA 3.0

Při slavnostním otevření budou pokřtěna mláďata nosálů.Kredit: Richenza, CC BY-SA 3.0

Při slavnostním otevření zoo budou pokřtěna mláďata nosálů a vlků.
Kredit: Richenza, CC BY-SA 3.0

„Všech devět našich malých přírůstků přišlo na svět bez nejmenších komplikací a má se čile k světu,“ uvedla ošetřovatelka Nikola Hrubá.

Další přírůstky přišly v červnu

Koncem května a začátkem června ohlásila zoo narození dalších mláďat: dvě kůzlata kozy kašmírské a jedno kůzle kozy domácí (Capra aegagrus hircus), mládě jelena evropského (Cervus elaphus) a daňka skvrnitého (Dama dama). Šest selátek se narodilo u vietnamských prasat (Sus scrofa domesticus) a pozadu nezůstala ani prasata divoká (Sus scrofa).

„Jsem potěšen, že se počet zvířecích obyvatel zoo rozrůstá a že si je již zanedlouho bude moci prohlédnout i široká veřejnost, pro niž brány naší zoologické zahrady otevřeme v úterý 30. června. Jako poděkování všem, kteří k její záchraně přispěli, bude první otvírací den vstupné zdarma,“ sdělil ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Program slavnostního otevření zoo zahrnuje focení jedničkářů s dravci a jeleny, komentovaná krmení makaků, lvů, surikat i medvědů, křest mláďat a přednášky MVDr. Martina Páva. Parkoviště u zoo bylo zvětšeno na 181 míst a nově bude parkování zdarma.

Program slavnostního otevření ZOO Tábor 30. 6. 2015:

Za redakci ZOO Magazínu přejeme Zoologické zahradě Tábor mnoho úspěchů v chovu zvířat a vysokou návštěvnost nejen v den slavnostního znovuotevření.

Zdroj: ZOO Tábor

(Zobrazeno celkem 476-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..