ZOOfanatika 2015 příští víkend v ZOO Plzeň

V plzeňské zoologické zahradě se od pátku 20. do neděle 22. března 2015 uskuteční druhé setkání sběratelů zoo materiálů a fanoušků zoologických zahrad z České republiky, Slovenska, Polska a dalších zemí – ZOOfanatika 2015.

ZOOfanatika 2015 - ZOO PlzeňZoologické zahrady mají u nás mnoho příznivců, jen na Facebooku u stránek jednotlivých zoologických zahrad jejich počet dosahuje minimálně 200 tisíc. Každý si ze ZOO někdy přiveze pohled, suvenýr, minci nebo nějakou hračku, ale jen někteří sbírají propagační a sběratelské materiály zoologických zahrad skutečně systematicky. „Budou jich řádově desítky, ale mnoho z nich sbírá např. jen pohledy medvědů, dravců, koček nebo koní,“ odhaduje jejich počet jeden z organizátorů ZOOfanatiky 2015 Roman Hynek.

ZOOfanatika - pohledy

Malonákladové edice zoopohlednic
Kredit: ZOOfanatika

Na programu letošního setkání, které hostí zoologická zahrada v Plzni je výměnná burza zoomateriálů, přednášky o zoologických zahradách a záchranných stanicích u nás i ve světě, besedy se zaměstnanci zoo i s významnými osobnostmi české zoologie (letos to bude Václav Chaloupek, mj. autor populárních zvířecích večerníčků), komentovaná prohlídka zoo včetně prohlídky zákulisí a aukce sběratelských materiálů věnovaných sběrateli a zoologickými zahradami, jejíž výtěžek poputuje na podporu záchranného centra Talarak na Filipínách.

Sběratelé a fanoušci se mohou ještě do neděle 15. března přihlásit na stránkách ZOOfanatiky, poplatek za celý víkend na osobu zahrnuje od vstupu do zoo na všechny tři dny přes průběžné občerstvení a režijní náklady i slevy na stravování a ubytování.

Běžní návštěvníci ZOO Plzeň se mohou zúčastnit v sobotním dopoledni výprodeje zoomateriálů jihlavské, ústecké, plzeňské a košické zoo, a tak si třeba svoji vlastní sbírku založit.

ZOOfanatika - sloninec

Kdy se dostanete do slonince?
Kredit: ZOOfanatika

Zdroj: Roman Hynek, ZOOfanatika

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..