Které šelmy obohatily populaci ostravské zoo? Jaká mláďata přišla na svět v Ústí či Děčíně? Odpovědi nejen na tyto otázky, ale i další novinky z našich zoologických zahrad vám přiblíží dnešní článek.
Kočka za kočku
V ostravské zoo proběhly v posledních pár týdnech změny v řadách kočkovitých šelem. Domov tu našla tříletá samice levharta cejlonského, dvouletá samice kočky slaništní a roční samec servala. U všech tří druhů zoo doufá v úspěšné budoucí odchovy, vhodní jedinci opačných pohlaví již zoo obývají. V případě servala se ve zdejší zoo mláďata prozatím nikdy odchovat nepodařilo – původní pár zoo obýval od roku 2011, k rozmnožení však nedošlo. Mláďata levharta cejlonského se tu naposledy narodila před devíti lety, původní pár koček slaništních byl taktéž úspěšnými rodiči.
Tři jiné kočkovité šelmy naopak zdejší zoo opustily – téměř roční mláďata rysa karpatského se vydala do nových domovů. Dvě samičky zamířily směr Švýcarsko, sameček bude obývat zoologickou zahradu v Itálii.
Do Dvora Králové za karakaly
Rádi byste se pokochali pohledem na mláďata karakalů? Tak to brzy vyrazte do královédvorské zoo. Tři potomci této kočkovité šelmy se před zraky návštěvníků prozatím skrývají v zázemí, to však již nebude trvat dlouho. Brzy vyrazí společně se svou matkou, samicí Keirou, do venkovního výběhu.
Leguáni z Ústí
Leguánovec obojkový, v dospělosti nepřehlédnutelně zbarvený ještěr, je jedním z plazů chovaných v Zoo Ústí nad Labem. Nedávno se tu tomuto druhu vylíhla mláďata, která můžete spatřit v pavilonu exotária. I ona již mají na svém těle nápadné flíčky.
Nový člen mezi pražskými bizony
Ve výběhu bizonů v pražské zoo můžete spatřit čerstvého potomka. Jeho matkou je samice Křivorožka, otcem bizon Tjek. Při oťukávání s ostatními členy stáda se nové mládě občas dostane do kdejaké pozice…
Mláďata největší sovy
Poslední dnešní novinka představí přírůstky ze světa opeřenců. Chlupaté klubíčko na fotografii níže se skládá z mláďat výrů velkých, která se vylíhla v Zoo Děčín. Tento druh je největší evropskou sovou, k čemuž odkazuje i její příhodný anglický název – eurasian eagle owl, v překladu „orlí sova“.