Novinky v zoo: nejen kočičí přírůstky

Které šelmy obohatily populaci ostravské zoo? Jaká mláďata přišla na svět v Ústí či Děčíně? Odpovědi nejen na tyto otázky, ale i další novinky z našich zoologických zahrad vám přiblíží dnešní článek.

levhart cejlonský zoo Ostrava

Samička levharta cejlonského patří mezi nové přírůstky v Ostravě. | Kredit: © Pavel Vlček, Zoo Ostrava

Kočka za kočku

kočka slaništní

Odchov kočky slaništní se v Ostravě již dříve podařil. Věříme, že stejný úspěch bude mít i nově sestavený pár.
Kredit: © Zoo Ostrava

V ostravské zoo proběhly v posledních pár týdnech změny v řadách kočkovitých šelem. Domov tu našla tříletá samice levharta cejlonského, dvouletá samice kočky slaništní a roční samec servala. U všech tří druhů zoo doufá v úspěšné budoucí odchovy, vhodní jedinci opačných pohlaví již zoo obývají. V případě servala se ve zdejší zoo mláďata prozatím nikdy odchovat nepodařilo – původní pár zoo obýval od roku 2011, k rozmnožení však nedošlo. Mláďata levharta cejlonského se tu naposledy narodila před devíti lety, původní pár koček slaništních byl taktéž úspěšnými rodiči.

Tři jiné kočkovité šelmy naopak zdejší zoo opustily – téměř roční mláďata rysa karpatského se vydala do nových domovů. Dvě samičky zamířily směr Švýcarsko, sameček bude obývat zoologickou zahradu v Itálii.

Do Dvora Králové za karakaly

Rádi byste se pokochali pohledem na mláďata karakalů? Tak to brzy vyrazte do královédvorské zoo. Tři potomci této kočkovité šelmy se před zraky návštěvníků prozatím skrývají v zázemí, to však již nebude trvat dlouho. Brzy vyrazí společně se svou matkou, samicí Keirou, do venkovního výběhu.

karakal mláďata zoo Dvůr

Mláďata karakalů ve Dvoře Králové. Jednoho samečka tu doplňují dvě holky.
Kredit: © Simona Jiřičková, Zoo Dvůr Králové

Leguáni z Ústí

Leguánovec obojkový, v dospělosti nepřehlédnutelně zbarvený ještěr, je jedním z plazů chovaných v Zoo Ústí nad Labem. Nedávno se tu tomuto druhu vylíhla mláďata, která můžete spatřit v pavilonu exotária. I ona již mají na svém těle nápadné flíčky.

leguán obojková zoo Ústí

V ústecké zoo popraskaly skořápky. Na svět tu přišla mláďata leguánovce obojkového.
Kredit: © Zoo Ústí nad Labem, Facebook

Nový člen mezi pražskými bizony

Ve výběhu bizonů v pražské zoo můžete spatřit čerstvého potomka. Jeho matkou je samice Křivorožka, otcem bizon Tjek. Při oťukávání s ostatními členy stáda se nové mládě občas dostane do kdejaké pozice…

mládě bizona zoo Praha

Zastrašování od dospělého, nebo předvádění se ze strany mláděte? | Kredit: © Petr Hamerník, Zoo Praha

Mláďata největší sovy

Poslední dnešní novinka představí přírůstky ze světa opeřenců. Chlupaté klubíčko na fotografii níže se skládá z mláďat výrů velkých, která se vylíhla v Zoo Děčín. Tento druh je největší evropskou sovou, k čemuž odkazuje i její příhodný anglický název – eurasian eagle owl, v překladu „orlí sova“.

mláďata výra velkého zoo Děčín

Výři velcí v Zoo Děčín jsou pyšnými rodiči. | Kredit: © Zoo Děčín, Facebook

(Zobrazeno celkem 414-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..