Adoptované tulení mládě se zotavuje

V lis­to­padu minulého roku re­dakce ZOO Ma­ga­zínu ado­p­to­vala dvě ne­mocná mlá­ďata tu­leňů ku­že­lo­zubých, samečka Ronana a samičku Spider Girl. Oba tuleni byli v péči irské zá­chranné sta­nice Seal Re­scue Ire­land. V lednu se Ronan zotavil natolik, že mohl být vypuštěn zpět do moře. Spider Girl se ale dlouhé měsíce potýkala s tuleními neštovicemi.

tuleň kuželozubý

Spider Girl se konečně zotavila z tuleních neštovic. | Kredit: Facebook – Seal Rescue Ireland

Tulení neštovice jsou ne­pří­jemná nemoc, ale pro ji­nak zdra­vého je­dince není zvlášť ne­bez­pečná. Pro osla­bená mlá­ďata tu­leňů však před­sta­vuje ri­ziko – a to byl právě případ naší adoptované tulení slečny Spider Girl.

Po dlouhé izolaci v kotci se ale přece jen ukázalo zlepšení. Spider Girl už byla natolik zdravá a měla vrstvu tuku dostatečnou na to, aby nastoupila poslední stadium rehabilitace – pobyt v bazénu s ostatními uzdravenými tuleními mláďaty. V bazénu si nejen procvičí své plavecké schopnosti, ale naučí se kontaktu s jedinci svého druhu a vzájemnému soupeření o ryby. Získá tedy dovednosti nutné pro přežití ve větší tulení skupině.

tuleň kuželozubý

Naše adoptovaná samička se přidala k ostatním mláďatům v rehabilitačním bazénu.
Kredit: Facebook – Seal Rescue Ireland

Logo Seal Rescue IrelandAž Spider Girl dosáhne hmotnosti 35-40 kg a až neštovice zcela odezní, bude moct být vypuštěna zpět do volné přírody. Prozatím jí tedy držme palce, aby v bazénu dál prospívala.

Pokud byste chtěli také ado­p­to­vat někte­rého ze svě­řenců tulení záchranné sta­nice, můžete tak uči­nit na této stránce. Tulení adopce nejen pomůže záchranné stanici, která je závislá výhradně na příspěvcích veřejnosti, ale může být i vhodným dárkem pro milovníka zvířat ve Vašem okolí.

Zdroj: Seal Rescue Ireland

(Zobrazeno celkem 286-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..