ZOO Magazín adoptoval dva tuleně!

Redakce ZOO Magazínu se rozhodla podpořit záchrannou stanici pro mořské savce Seal Rescue Ireland symbolickou adopcí dvou tuleňů kuželozubých, kteří jsou momentálně v péči tohoto centra.

Certifikát o adoptování Spider Girl | Kredit: Seal Rescue Ireland

Prvním adoptovaným tuleněm je tulení slečna Spider Girl, která přišla do stanice začátkem listopadu jako sirotek. Byla dehydratovaná a podvyživená a na ploutvích i na těle měla rány od pokousání. Ve stanici jí ošetřovatelé naordinovali tekutiny a „rybí polévku“, což je směs smetany, rozmixovaných ryb a vitaminů. Po týdnu začala Spider Girl línat a její bílou novorozeneckou srst nahradil šedivý kabátek. Během línání obvykle tuleni nebývají dobře naladěni a ani tato slečna nebyla výjimkou – v průběhu tohoto období ztratila chuť k jídlu. Nyní už ale úplně vylínala a zotavuje se v jednom z kotců a užívá si koupele ve své vaničce.

Spider Girl byla nalezena podvyživená a dehydratovaná. | Kredit: Seal Rescue Ireland

Dalším adoptovaným tuleněm je Ronan. Je to tulení kluk, který byl nalezen 25. října. Tehdy mu byly asi čtyři týdny a bílou srst měl již téměř vylínanou, ale to byla asi jediná pozitivní věc – zdravotně na tom totiž byl velmi špatně. Kromě podvýživy a dehydratace trpěl ošklivým kašlem a rýmou a po těle měl poranění od pokousání.

Certifikát o adoptování Ronana | Kredit: Seal Rescue Ireland

Naštěstí to ale Ronan nevzdal: na léčbu antibiotiky reagoval dobře, pravidelné dávky tekutin, jídla a vitaminů a pobyt v teple mu pomohly dostat se z nejhoršího. Postupně se začal koupat ve vaničce ve svém kotci – nemohl ale ve vodě pobývat dlouho, protože byl příliš hubený a rychle by prochladl.

Malému tuleňovi je už teď lépe, začal jíst ryby bez asistence ošetřovatelů. Musí ale stále brát antibiotika, protože jeho kašel a rýma ho ještě zcela nepřešly. V kotci tedy zůstane, dokud se zcela nevyléčí.

Po několika týdnech v péči ošetřovatelů se tuleň Ronan uzdravuje. | Kredit: Seal Rescue Ireland

Logo Seal Rescue IrelandAž Spider Girl a Ronan naberou dostatečný počet kilogramů, přesunou se do rehabilitačních bazénů, kde si budou moct procvičit plavání a socializaci s ostatními tuleni. Až dosáhnou váhy 35 až 40 kg, budou vypuštěni zpět do moře. Držme tedy oběma našim adoptovaným tuleňům palce, ať se zotaví a mohou prožít štastný život ve volné přírodě.

Pokud byste chtěli také adoptovat některého ze svěřenců tulení záchranné stanice, můžete tak učinit na této stránce.

 

(Zobrazeno celkem 233-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..