V Děčíně přišla na svět dvojčata kočky rybářské

Ošetřovatelé v Zoo Děčín se radují z velmi vzácného přírůstku. Postaraly se o něj kočky rybářské, od kterých se dočkali odchovu již třetí rok po sobě. Radost je tentokrát dokonce dvojnásobná – doposud se rodili pouze jedináčci, nyní však na svět přišla dvojčata.

kotě kočky rybářské

Jedno z dvojčat kočky rybářské narozené v děčínské zoo. | Kredit: © Zoo Děčín

Dvě mláďata kočky rybářské se v děčínské zoologické zahradě narodila před měsícem, konkrétně v neděli 19. března. „Se zveřejněním této potěšující informace jsme z pochopitelných důvodů čekali, než jsme si byli jistí, že koťata naberou sílu a jejich start do života neohrozí žádné komplikace,“ uvedl ošetřovatel Petr Haberland.

Pohlaví zatím není známo

Samice se o svá mláďata pečlivě stará. Ošetřovatelé kočičí rodinku zbytečně neruší, do jejího režimu zasahují pouze pravidelným krmením. Zhruba za týden čeká dvojčata první velká zdravotní prohlídka, při které dojde na kontrolu pohlaví, aplikování čipu, odčervení a očkování. „Jen co koťata trochu povyrostou, čeká návštěvníky zajímavá podívaná. Kočičí mláďata jsou velmi hravá, lze tak předpokládat, že bude v expozici veselo,“ doplnila mluvčí zoo Alena Houšková.

Březost koček rybářských trvá 63 dní, obvykle mívá samice 1–4 koťata. Mláďata jsou odstavena v půl roce věku a v 10 měsících se osamostatňují. Kočky rybářské se v Zoo Děčín podařilo úspěšně rozmnožit už třetí rok po sobě. V roce 2015 se tu po patnáctileté pauze narodil sameček, v roce 2016 taktéž.

Během podzimu a jara došlo v expozici koček rybářských k úpravám bazénku. Kočky mají nyní k dispozici 2 bazény, které propojuje řečiště s několika vodopádovými přepady. Nádrže určitě nebudou sloužit jen na okrasu, ošetřovatelé je využijí i při potravním enrichmentu, který se osvědčil již v loňském roce – čas od času kočkám zpestří jídelníček živými rybami, které si z nich budou muset vylovit.

Zdroj: Zoo Děčín

(Zobrazeno celkem 364-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

One comment on “V Děčíně přišla na svět dvojčata kočky rybářské

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..