Do Zoo Tábor přicestoval velbloud Jep

V Zoo Tábor se již několik dní mohou chlubit novým přírůstkem: velbloudem dvouhrbým jménem Jep. A protože ani zvířatům není dobře samotným, už letos v létě mu táborská zoo plánuje pořídit nevěstu.

velbloud Jep Zoo Tábor

Seznamte se s novým obyvatelem táborské zoo, velbloudem Jepem. | Kredit: © Zoo Tábor

Do Tábora z Prahy

Táborská zoo se nám neustále utěšeně rozrůstá – jak o stále nová zvířata, tak o pravidelné vylepšování ubikací a rozšiřování výběhů. Jsme na to moc pyšní a velkou radost nám dělá, když naši snahu oceňují i naši návštěvníci, kteří se k nám díky tomu rádi vracejí. Věřím, že i na Jepa se rádi přijdou co nejdříve podívat. Je to opravdu fešák a v naší zoologické zahradě se už cítí jako doma,“ říká ředitel zdejší zoo Evžen Korec.

Jep do Tábora přicestoval z pražské zoologické zahrady. Narodil se však v Dánsku ve městě Aalborgu. V létě by mu z německého Chemnitzu měla přicestovat nevěsta. Zoo tak doufá, že se jí do budoucna podaří další úspěšný odchov.

Velbloud dvouhrbý je celkově mohutnější než jeho příbuzný velbloud jednohrbý. Vyskytuje se ve Střední Asii, a to konkrétně v Číně a Mongolsku. Obývá nehostinné stepi a polopouště v nadmořské výšce až 2 000 m n. m., kde teploty vystupují k 50 °C v létě a v zimě klesají na –25 °C. Dokáže přečkat dlouhé období bez pití, což souvisí se schopností vázat v organismu vodu. Nezadržuje však vodu v hrbech (jak se někdy mylně uvádí), ale ve výstelce žaludku.

velbloudi Zoo Praha

Skupina velbloudů v pražské zoo, odkud Jep přijel. | Kredit: © Redakce ZOO Magazín

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech Zoo Tábor je zároveň nejmladší zoologická zahrada v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla Zoo Tábor otevřena o měsíc později. Jen v minulém roce ji navštívilo přes 70 tisíc lidí. Od 20. března začal v táborské zoo letní provoz a otevřeno je opět každý den od 9:00 do 18:00. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně ve zdejší zoo žije přes 250 zvířat takřka 70 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Zdroj: Zoo Tábor

(Zobrazeno celkem 333-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..