Egyptská zoo vydávala osly za zebry. Přemalovaná zvířata odhalil návštěvník

Když nemáme zebru, můžeme místo ní vystavit přemalovaného osla. K takové úvaze došla zoo v egypstké Káhiře. Dvěma zvířatům pracovníci namalovali bílé a černé pruhy a posléze je vydávali za zebry. Na podvod upozornil student Mahmúd Sarhání na svém Facebooku.

Zebry mají na rozdíl od oslů například menší a více zakulacené uši. | Zdroj: Pxhere.com

Student Mahmúd Sarhání si nesrovnalosti všiml během prohlídky zoo. Následně si se zvířaty pořídil několik snímků. Na svůj Facebook pak napsal: „Hloupost dosáhla v zemi takové úrovně, že vzali místního osla a přemalovali ho, aby vypadal jako zebra.“

Egyptská zoo však jakékoli pochybení odmítá. „Ta zebra je opravdová, ne přemalovaná,“ reagoval na příspěvek podle CNN ředitel káhirské zoo Mohammed Sultan. Rozdíly jsou však patrné na první pohled. Zebry mají více zakulacené uši a výrazně odlišnou hřívu. Kdo by byl přece jen na pochybách, může se podívat na rozmazanou barvu pod oslím okem. Ani pruhy nejsou tak dokonalé jako u pravé zebry.

الغباء وصل في البلد انهم جايبين حمار بلدي و مخططينه علي انه حمار وحشي و هكذا و من غبائهم نسوا يدهنوا الاسود تاني فا بهت…

Zveřejnil(a) Mahmoud A. Sarhan dne Sobota 21. červenec 2018

 

Podobné případy se už se světě objevily. V roce 2013 například zoo v Gaze vydávala také osly za zebry, protože pro tamní pracovníky bylo nemožné převézt opravdové zebry přes palestinsko-izraelskou blokádu. Ve stejném roce se jedna zoo v Číně pokoušela vydávat tibetskou dogu za lva. A to i přesto, že „lev“ slyšitelně štěkal.

Zdroje: CNN, BBC

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..