FOTO: Zoo Ostrava v předjaří

Ostravská zoo patří mezi ty větší a rozhodně stojí za vidění, i v zimě a v předjaří. Zvířata tu mají dost prostoru, pavilony jsou většinou nové a moderní, s minimálním množstvím bariér mezi návštěvníky a zvířaty. Po cestě je k dispozici dostatek informací, herních prvků pro děti i možností zastavení a občerstvení.

Zoo Ostrava únor 2019

Zoo Ostrava je pro obyvatele západní části naší republiky trochu z ruky, rozhodně ale stojí za návštěvu. Není to na dvě hodiny, pokus si chcete kus přírody uprostřed Ostravy užít, naplánujte si celý den. S dětmi, s fotoaparátem, s partou nebo se školou, zoo opravdu nabízí spoustu zážitků a poznání.

V předjaří je samozřejmě spousta zvířat uvnitř. Výjimkou byla domácí zvířata, na farmě jsou k vidění krávy, prasat, kozy i ovce. Malá kůzlátka jsou úchvatná, v dětském koutku možná přijdou až k vám. 

kůzlátka Zoo Ostrava

Kozí nadělení na farmě. Kredit: © Redakce ZOO Magazín

Moderní pavilony

Úchvatné jsou nové nebo zrekonstruované pavilony. Prostor v nich mají zvířata i návštěvníci, pokud je to možné, tak bez mříží, pouze s přírodními bariérami nebo sklem. Expozice Papua, Evoluce, Čitván,  pavilon slonů nebo Tanganika patří k tomu nejlepšímu, co můžete v českých zoo najít. V zoo škole v pavilonu Malá Amazonie si můžete na zvířata, byť vycpaná, i sáhnout. Kožíšek lemura, tiché soví pero, žirafí obratel a lebka a mnoho dalšího zaujme zejména malé přírodovědce.

Vedle zvířat najdete v zoo i spoustu popsaných druhů keřů a stromů. Modely zvířat a jejich koster, jak žijících, tak vyhynulých, vám dají představu o velikosti a anatomii. Informační tabule podél cest jsou opravdu zajímavé a pěkně zpracované, dozvíte se nejen o ochraně přírody a životního prostředí u nás, ale i o projektech, které Zoo Ostrava realizuje nebo podporuje v zahraničí.

Takže neváhejte a jeďte do Ostravy! 🙂

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..