Krokodýlí ZOO: Za přírodou a poznáním i v zimních měsících

Patříte mezi příznivce krokodýlů, želv, ještěrek a dalších zvířat, které si ještě pamatují doby, kdy po naší planetě chodili dinosauři? Poznejte tyto živočichy naživo. Chovu krokodýlů se u nás v ČR věnuje protivínská ZOO, která z kraje tohoto roku dokonce oslavila světové úspěchy.

krokodýlí zoo - okoPříznivce fauny a nevšedních zoologických zahrad jistě potěší, že u nás v ČR je možné navštívit unikátní ZOO, která se zabývá chovem krokodýlů. ZOO vznikla na základě soukromého chovu současného majitele, pana Miroslava Procházky, který své první zkušenosti s chovem získal již ve svém mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. Chov nejdříve probíhal na jeho farmě ve Chvalšinách a od roku 2005 začal budovat ZOO, která otevřela brány prvním návštěvníkům v roce 2008.

Odchov kriticky ohrožených gaviálů indických

V květnu 2017 protivínská krokodýlí ZOO dokonce slavila světový úspěch. Po šestileté práci se zde totiž podařil úspěšný odchov kriticky ohrožených gaviálů indických. Celkem se v ZOO vylíhlo 14 mláďat.

gaviál indický líhnutí - Krokodýlí ZOO Protivín

Takových krasavců se v protivínské zoo vylíhlo letos 14. Kredit: © Krokodýlí ZOO Protivín

Největší krokodýl v ČR a bílý gaviál

Svých nej má však protivínská krokodýlí ZOO více. Návštěvníky velice oblíbený je také krokodýl mořský jménem Golem, který je zároveň největším krokodýlem chovaným v ČR. Svůj příbytek zde má také jediná bílá samice gaviála sundského – Afrodita.

Kromě toho, že můžete vidět v ZOO-krokodýly , gaviály, aligátory a kajmany, můžete se zde také dozvědět více informací o jejich záchraně. Protivínská ZOO je aktivním členem několika záchranných programů. Krokodýly v Protivíně s oblibou navštěvují děti i dospělí a nechybí ani zajímavý program pro školy s názvem Cesta do pravěku aneb Pravěká ZOO.

Zdroj: Krokodýlí ZOO Protivín

(Zobrazeno celkem 1 088-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..