Nosorožce zabili pytláci přímo ve francouzské zoo

BREAKING NEWS – Nosorožec Vince byl zastřelen pytláky v noci na dnešek přímo v areálu francouzské Zoo Thoiry. Pytláci mu odřezali jeden roh, druhý už nestihli. Jde zřejmě o první takový incident v Evropě.

nosorožec Vince zastřelen pytláky v zoo

Oběť pytláků: nosorožec Vince ve francouzské Zoo Thoiry. | Kredit: © Zoo Thoiry

Chovatelé našli Vince, čtyřletého nosorožce tuponosého, jinak též bílého (Ceratotherium simum), ve svém výběhu v Zoo Thoiry nedaleko Paříže v úterý ráno. Vince byl střelen třikrát do hlavy zřejmě v noci, kdy pytláci vnikli do zoologické zahrady. Podle policie byl jeden z jeho rohů odříznut motorovou pilou. Druhý roh byl naříznutý, zřejmě pytláky někdo vyrušil.

Motivem této vraždy vzácného zvířete je samozřejmě cena rohoviny – kilogram keratinu z rohu nosorožce stojí na černém trhu minimálně 60 tisíc dolarů (asi 1,5 milionu korun), ale i hodně přes 100 tisíc dolarů. Jeden roh může vážit až 5 kg. Je vysoce poptáván zejména v Asii pro své údajné léčivé a afrodiziakální účinky. 

Ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas k tomu na Facebooku uvedl: „Už v roce 2013 se objevily informace o možném napadení zoologických zahrad pytláky, kteří by mohli usmrtit nosorožce a uříznout mu rohy. Naše bezpečnostní opatření nekomentujeme, bereme však celou situaci vážně.“

Nosorožec Vince se narodil na konci roku 2012 v Zoo Arnehm v Holandsku. Do framcouzské zoo přišel v březnu 2015. Spolu s ním byli v zoo ještě 37letá samice Gracie a pětiletý samec Bruno, oba jsou nezraněni a v pořádku.

Zdroj: BBC, Facebook

(Zobrazeno celkem 379-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..