Novinky v zoo: novorozenci tygrů a nosorožců

V minulém týdnu se v zoologických zahradách slavilo několik narození nových přírůstků. Radovali se například v Plzni či Dvoře Králové. Jaká mláďata rozšířila řady zvířat v českých zoo tentokrát?

Malá Debi se začíná zapojovat do každodenního života v zoo. | Foto: Kateřina Misíková

Dvojčata malajských tygrů

V pražské zoo se tento týden narodila dvě mláďata malajského tygra. Jejich matkou je samice Banya. „Aby měla s mláďaty klid, uzavřeli jsme dočasně Pavilon šelem. Doufáme, že zůstane uzavřený i přes víkend. Pokud se tak stane, bude to znamení, že je vše na dobré cestě. Šance na odchov bohužel nejsou příliš vysoké. Myslete na nás a držte naší tygří rodince palce,“ vzkázala Zoo Praha na svém Facebooku.

Mláďata se prozatím schovávají u matky. | Foto: FB Zoo Praha (Miroslav Bobek)

 

45. nosorožec ve Dvoře Králové

Zoo Dvůr Králové se těší z nového přírůstku. V pondělí 2. října se tam narodilo už 45. mládě nosorožce dvourohého. Malá samička je druhou dcerou tamní samice Etoshy. „Etosha s mládětem nyní odpočívají ve vnitřní ubikaci. Přestože porod proběhl bez komplikací, jsou obě ještě unavené. Předpokládáme však, že pokud budou obě dobře prospívat a počasí nám to dovolí, mohly by se během pár týdnů poprvé vydat společně ven,“ popsal pro web zoo kurátor nosorožců Jiří Hrubý.

Zoo ve Dvoře Králové chová v současnosti největší skupinu nosorožců v Evropě, žije jich zde dvacet. Podle ředitele zoo Přemysla Rabase je narození dalšího potomka skvělá zpráva. „Etosha, se před pár lety stala matkou samice Elišky, kterou jsme loni úspěšně vrátili do Afriky. V současné době pracujeme na tom, aby se nám to podařilo i s některými dalšími dvorskými jedinci,“ uvedl ředitel na webu Zoodvurkralove.cz. Do Afriky se díky činnosti zahrady vrátilo již osm nosorozčů. Byli převezeni do rezervací v Keni a Tanzanii.

Zebra se představila veřejnosti

Plzeňská klisna zebry jménem Cuanza přivedla na svět 19. září další mládě. Otcem malé samička, která dostala jméno Dibi, je hřebec Kayes. V Africe znamená „dibi“ zlato či zlatou látku.

Zebra Debi poprvé zapózovala novinářům. | Foto: Kateřina Misíková

 

(Zobrazeno celkem 259-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..