Novinky v zoo: mláďata plameňáků či modrých varanů

Chystáte se na návštěvu některé z našich zoologických zahrad? Nebo jste jen zvědaví, která zvířata se stala jejich novými obyvateli? Pár přírůstků tu máme, tak se s nimi pojďte seznámit.

mládě varana modrého

Prostor dnes mimo jiné dostanou mláďata varanů modrých, která se narodila v Plzni. | Kredit: © Zoo Plzeň

Modří potomci

Pokud jste někdy navštívili plzeňskou zoo, určitě jste nepřehlédli unikátní varany modré. Odchov těchto pralesních varanů se ve zdejší zoo poprvé povedl v roce 2006 – z dvou narozených mláďat přežilo pouze jedno, Zoo Plzeň se však tehdy stala první na světě, které se odchov tohoto druhu kdy podařil.

irbisové

Novými kočičáky v ústecké zoo jsou irbisové. | Kredit: © Zoo Ústí nad Labem

Od té doby se ve zdejší zoologické zahradě vylíhlo 52 mláďat, ačkoliv ne všechna byla odchována. Nejnovějšími přírůstky jsou dva potomci, kteří se po půlroční inkubaci vylíhli v průběhu května. Držíme jim palce především do prvního půl roku, který bývá pro mláďata tohoto druhu nejkrizovější.

Kočičí bratři

Nové kočkovité šelmy obohatily populaci zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Před týdnem sem z Německa přicestovala bratrská dvojice ohrožených irbisů neboli levhartů snežných. Jmenují se Dipendu a Deleg a jsou jim dva roky. Zvířata jsou zatím hodně bázlivá a na nové prostředí si teprve zvykají – buďte tak při návštěvě trpěliví. 

Mláďata od plameňáků

Růžové stádo plameňáků v zoologické zahradě v Hodoníně na čas rozšířilo své barevné spektrum. Narodila se tu mláďata, která mají (na rozdíl od svých rodičů) několik prvních měsíců šedivý kabátek. Jedná se o historicky první mláďata tohoto zvířete ve zdejší zoo.

mládě plameňáka

„Sakra, co bych s těma nohama měl dělat?“ | Kredit: © Zoo Hodonín

Potomci plameňáků růžových se narodili také v Hluboké nad Vltavou. Jejich první kroky a snahu postavit se na vlastní nohy můžete pozorovat ve videu. Někdy to však nebývá úplně jednoduché…

 Ve dvou se to lépe táhne… nebo radši ve třech?

Samce pižmoně grónského jste ve výběhu chomutovského zooparku doposud mohli spatřit osamělého. To se však změnilo – před pár dny ho tu doplnily dvě samice. Jedna přicestovala z nedalekého Liberce, zatímco druhá až ze Švýcarska. Pižmoní výběh teď tak bude určitě o něco veselejší!

pižmoň grónský

Samice pižmoně grónského po příjezdu do Chomutova. | Kredit: © Jan Mengr, Zoopark Chomutov

Noví chameleoni

Pokud se vypravíte navštívit Zoopark Zájezd, spatříte tu mimo jiné pět nových druhů chameleonů. Zvířecí řady tu obohatili chameleon Willsův, chameleon menší, chameleon krátkorohý, brokesie Thielova a chameleon žlutozelený. Za podívanou tito krasavci rozhodně stojí. A co víc – ani jeden z těchto druhů v jiné české zoologické zahradě nenajdete.

(Zobrazeno celkem 553-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..