Novinky v zoo: mládě vzácného lemura

Ostravská zoologická zahrada se po dlouhých osmi letech dočkala mláděte od jednoho z nejvzácnějších primátů světa. V dnešním článku si společně s ním představíme také další mláďata i nově příchozí v našich zoo. 

Mládě nejvzácnějšího zvířete v Ostravě

Jedinečný odchov se koncem března povedl v ostravské zoologické zahradě. Po osmi letech se tu narodilo mládě lemura Sclaterova, jednoho z nejohroženějších primátů na světě. Jeho matka, 21letá samice, v roce 2009 porodila a odchovala první mládě tohoto druhu v Zoo Ostrava.

V minulém ruce tu proběhla velká výměna partnerů, která tak byla očividně správnou volbou. Několik let se tu modrookého potomka nedařilo odchovat – samička sice párkrát porodila, mládě se ale vždy narodilo mrtvé. Letošní mláďata byla původně dvě, jedno však po třech dnech uhynulo. Druhý potomek má před sebou ještě dlouho cestu, zatím se ale jemu i jeho matce daří dobře.

Kůzle z Hluboké

Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou slaví úspěch v podobě prvního mláděte kozy domácí girgentánské. Toto plemeno bylo ještě na konci minulého století velmi blízko vyhubení, díky snaze zoologických zahrad i dalších chovatelů se ho však podařilo zachránit. Dnes se tak můžeme radovat z opětovného narůstání populace tohoto druhu.

koza girgentánská zoo Hluboká

Mládě kozy girgentánské v Hluboké. | Kredit: © Zoo Hluboká nad Vltavou, Facebook

Čtyři malé trnuchy

V ústecké zoo přišla na svět mláďata trnuchy skvrnité. Čtyři potomci tohoto sladkovodního rejnoka teď společně s třemi dospělými trnuchami obývají akvárium v pavilonu exotária. Březí je také druhá místní samice, v průběhu několika dalších týdnů jsou tak očekáváni i další potomci.

O žirafu více 

Novou žirafí slečnu najdete v pražské zoologické zahradě. Téměř sedmiletá samička žirafy severní núbijské přicestovala z britského Marwellu a jmenuje se Nsia. Dle ošetřovatelů je velmi klidná a přátelská, spojení se skupinou tak proběhlo bez problémů. Zoo Praha má momentálně 10 jedinců tohoto druhu. 

žirafy severní núbijské zoo praha

Nová dlouhonohá obyvatelka dorazila mezi pražské žirafy. | Kredit: © Petr Hamerník, Zoo Praha

Noví klokaní příchozí

Ptáte se, co je to fešáka na fotografii? Seznamte se s novým zvířecím druhem brněnské zoo – klokanem bažinným. Pár těchto živočichů ve zdejší zoologické zahradě doplnil klokany žlutonohé. Návštěvníci je mohou spatřit pospolu v průchozí expozici.  

klokan bažinný zoo Brno

Klokan bažinný má tmavohnědou srst i tmavé končetiny. | Kredit: © Zoo Brno, Facebook

(Zobrazeno celkem 444-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..