Novinky v zoo: pruhované přírůstky

V zoologických zahradách se neodpočívá ani v předvánočním čase – příroda si nevybírá a na svět přicházejí stále nové přírůstky. Co se vyrazit podívat třeba na mládě štětkouna afrického nebo nyaly nížinné? Kromě zvířat čerstvě narozených ale objevíte i ty nově přistěhované. A nezůstaneme jen u proužků!

štětkoun africký zoo Dvůr Králové

V zoo ve Dvoře Králové můžete nově pozorovat mládě štětkouna afrického. Malý přírůstek nese jméno King.
Kredit: © Simona Jiřičková, ZOO Dvůr Králové

Pruhované trio: selátko, zebra a nyala

Ve dvorské zoo se poprvé povedlo odchovat mládě štětkouna afrického. Samečka, který se narodil v září, můžete nyní vidět společně s jeho matkou Viktorkou v nově upravené expozici, která navazuje na městečko Tiébélé. Selátku se zatím daří dobře a matka se o něj stará na jedničku.

Ústecká zoo informovala o novém mláděti ve stádu zeber Hartmannových. Nově narozený potomek je hřebeček a jedná se již o 104. mládě tohoto druhu v historii chovu! Současné stádo čítá 15 jedinců a je největší v evropských zoologických zahradách. 

zebra Hartmannova zoo Ústí

Sameček zebry se má čile k světu! | Kredit: © ZOO Ústí nad Labem, Facebook

I v Jihlavě přišel na svět pruhovaný kopytník, a to nyala nížinná. Samice tohoto živočicha je březí 7 měsíců, mládě pak obvykle zůstává několik týdnů skryté. Na tento roztomilý přírůstek si tak ještě chvilku počkáte – i jihlavský potomek se drží převážně u matky.

Mládě nyaly narozené v Jihlavě. Pruhovaný „ušoun“ se zatím drží v bezpečí matky. | Kredit: © ZOO Jihlava, Facebook

Mládě nyaly narozené v Jihlavě. Pruhované mládě se zatím drží v bezpečí matky.
Kredit: © ZOO Jihlava, Facebook

Nová kočka v Brně

Znáte zvíře se jménem margay? Pokud ne, tak šup do Zoo Brno. S touto kočkovitou šelmu se tu teď můžete seznámit v pavilonu Tropické království. Jako jediná z koček dokáže margay otáčet zadníma končetinami v úhlu až 180 °. Vypravíte se za ní podívat?

margay zoo Brno

Margay je novým přírůstkem brněnské zoo. | Kredit: © Zoo Brno, Facebook

Chocholaté páry

V pražské zoo se rozrostla populace ptáků. Expozici Dětská zoo nově obydlely kachny selské. Přicestovali sem hned čtyři jedinci – dvě samice a dva samci. Jedná se o velmi staré plemeno, které vzniklo postupným vývojem z různých krajových kachen a jejich chocholatých mutací po celé Evropě.

kachny selské zoo Praha

Nové přírůstky v Zoo Praha, kachny selské, poznáte mimo jiné podle chocholek na hlavě.
Kredit: © Petr Hamerník, Zoo Praha

Mimča od hadů

Devět mláďat krajty písmenkové se vylíhlo v Zoo Ostrava. Vajíček bylo původně 14, zbylých 5 však bylo neoplozených. Vejce byla poslední měsíc před vyklubáním umístěna v líhni chovatelského zázemí, neboť je matka opustila a přestala o ně jevit zájem. Chovatelé tak předpokládali, že zárodky jsou mrtvé, i přesto je však do líhně umístili. A dobře udělali – devět mláďat tohoto plaza bude brzy hledat nový domov.

krajta písmenková zoo Ostrava

Mláďata krajty písmenkové návštěvníci nespatří – až trochu povyrostou, vyrazí rovnou do nových domovů.
Kredit: © Pavel Vlček, Zoo Ostrava

Z hadí populace máme ještě jednu novinku. V olomoucké zoo teď mohou návštěvníci nově obdivovat krajtu zelenou. Jedná se o stromového hada, kterého můžete spatřit stočeného do smyček s hlavou uloženou v prostředním záhybu.

krajta zelená zoo Olomouc

Krajta zelená obohatila terárium v olomoucké zoo. | Kredit: © ZOO Olomouc, Facebook

(Zobrazeno celkem 560-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..