Novinky v zoo: gepardi, hroch či klokaní albín

Pokud vás zajímá, která zvířata se v nedávné době narodila v našich zoologických zahradách či která do nich přicestovala, čtěte dál. Prozradíme, že mezi nejnovější přírůstky patří třeba paterčata gepardů, klokaní albín nebo hroší samec.

Kočičí paterčata z Prahy…

Je jich pět, na světě se rozkoukávají teprve chvíli a jsou možná až moc roztomilá. Seznamte se s mláďaty geparda, která v polovině května vykoukla na svět v pražské zoo. Tři samečky doplňují dvě holky a všichni společně s matkou, kterou je šestiletá samice Savannah, prozatím pobývají v zázemí. Ve výběhu budou návštěvníkům k vidění zhruba za dva měsíce.  

…a dvojčata z Liberce

Téměř ve stejnou dobu se kočičí potomci narodili také v Liberci, kde přišla na svět dvě mláďata rysa karpatského. Rys je největší kočkovitou šelmou Evropy a poznáte ho podle nezaměnitelných trojúhelníkových uší se střapcem chlupů na jeho konci. Přírůstky se mají čile k světu a s pyšnou mamčou jim to ve výběhu náležitě sluší.

mláďata rysa karpatského

Měsíc stará mláďata rysa karpatského s matkou. | Kredit: © Kateřina Lochovská, Zoo Liberec

Mimčo „v obalu“

Vraťme se na chvíli ještě zpátky do Prahy. Kromě malých šelem se novým přírůstkem stalo také mládě pásovce, které se tu narodilo po pěti letech! Jedná se o samečka.

pásovec s mládětem

Pásovci jsou jedinými savci na světě, kteří mají tělo kryto kostěnými pláty. | Kredit: © Vít Lukáš, Zoo Praha

Partner pro hrošice

Před týdnem se královédvorská zoo stala novým domovem pro samce hrocha obojživelného. Přicestoval z německé zoo, jsou mu dva roky a pyšní se poměrně originálním jménem – Karl Wilhelm. Společnost mu ve dvorském výběhu dělají samice Hula a Mona.

hroši

Nový samec přicestoval až z Německa. | Kredit: © Jakub Labský, Zoo Dvůr Králové

Ze Zlína do Plzně

Klokani v plzeňské zoo mají ve svém výběhu nového spolubydlícího, kterého ve skupince rozhodně nepřehlédnete. Ze Zoo Zlín sem přicestoval albín klokana rudokrkého. Zoologická zahrada v Plzni v současnosti chová 9 druhů tohoto zvířete ve třech velikostních stupních – od klokaních trpaslíků přes středně velké druhy až po největší klokany, jako je například klokan rudý.

klokan rudokrký

Sněhobílého krasavce v Plzni rozhodně nepřehlédnete. | Kredit: © Kateřina Misíková, Zoo Plzeň

Nový had ve Dvorci

Mamba černá, největší jedovatý had žijící na území Afriky, je novým obyvatelem Zoo Dvorec. Jedná se taktéž o jednoho z nejrychlejších hadů světa – pohybovat se může rychlostí až 20 km/h. Přírůstek najdete ve zdejší zoologické zahradě v pavilonu Venomous.

mamba černá

Mamba černá obvykle dorůstá délky 2,5 metru, může však dosáhnout i o dva metry více. | Kredit: © Zoo Dvorec

(Zobrazeno celkem 734-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..