Novinky v zoo: lvice, panda či lamy

V brněnské zoo budou po čtrnácti letech znovu k vidění lvi, a to v nově otevřené expozici. V Praze potkáte novou pandí slečnu s červeným kožíškem, zatímco lamy alpaky obohatily hned dvě zoologické zahrady. Jste zvědaví, co nás čeká dál?  

Návrat lvů do Brna

V Zoo Brno budete moci již brzy spatřit nově otevřenou expozici lvů. Její historii tu tento týden započala samice lva konžského Kiva, která sem přicestovala z Ústí nad Labem – někteří z vás ji tak možná dobře znají. Transport proběhl v pořádku a v Brně si již zvyká na nové prostředí. Brzy ji doplní i samec, který přijede ze Zoo Gdaňsk. Do brněnské zoo se lvi vrátí po čtrnácti letech. Otevření expozice pro návštěvníky proběhne 26. srpna a najdete ji na samém vrcholku Mniší hory.

Pat a… Wilma

Samec pandy červené jménem Pat se v pražské zoologické zahradě konečně dočkal společnice. Ze Švédska sem přicestovala mladá pandí slečna Wilma, která je teprve rok stará. Pat je tak vedle ní ve svých deseti už celkem pánem v letech.

panda červená zoo Praha

Samička pandy červené Wilma. | Kredit: © Petr Hamerník, Zoo Praha

Vzácní jeleni

Hned ve dvou zoologických zahradách se v nedávné době narodila mláďata vzácného jelena bělohubého. První z nich je ta v Ústí nad Labem, kde v průběhu června přišli na svět dva koloušci. Mládě tohoto druhu můžete spatřit taktéž v Praze, kde přišla v minulém týdnu na svět samička.

jelen bělohubý zoo Ústí

Potomci jelena bělohubého v zoo ústecké. | Kredit: © Zoo Ústí nad Labem, Facebook

jelen bělohubý zoo Praha

Mládě jelena bělohubého s rodičem v pražské zoo. | Kredit: © Petr Hamerník, Zoo Praha

Šedivá vedle bílé

V Ústí nad Labem můžete spatřit také sněhobílé rodiče s šedivými mláďaty. Řeč je o rodince sovic sněžných, která se v průběhu června rozrostla o šest přírůstků. První úspěšný odchov těchto opeřenců se tu poprvé podařil v minulém roce.

sovice sněžná a mláďata zoo Ústí

Sovice sněžní s mláďaty v ústecké zoo. | Kredit: © Zoo Ústí nad Labem, Facebook

Novinky ze Dvora 

Novými přírůstky v královédvorské zoo jsou dvě mláďata osla somálského. Poznat je můžete podle jejich krémového zbarvení s typickými tmavými proužky na nohách. Od roku 2000 se ve zdejší zoo podařilo odchovat již 13 hříbat tohoto kopytníka. Ve volné přírodě je druh kriticky ohroženým.

osel sicilský zoo Brno

Mládě osla somálského se krmí od matky. | Kredit: © Jakub Labský, Zoo Brno

Novinka na vás ve Dvoře Králové čeká i v expozici městečka Tiébélé. Spatřit tu teď můžete tři chameleony Mellerovy, které vynikají svým výrazným zelenožlutým zbarvením. Nenechte se však zmýlit – díky němu se dokáží i skvěle maskovat ve větvích.

chameleon Mellerův zoo Dvůr

Chameleoni Mellerovi se pyšní krásným zbarvením. | Kredit: © Jakub Labský, Zoo Dvůr Králové

Lamí přírůstky

O další zvířecí druh se rozrostla zoologická zahrada Hodonín. Minulý týden sem dorazil desetiletý samec lamy alpaky. Huňatého přistěhovalce najdete ve výběhu, který dříve obývaly lamy krotké. A když jsme u těch lam, přírůstky stejného druhu můžete potkat v i Brně. Tentokrát se jedná o mláďata – na svět tu přivedly potomka všechny zdejší samice. Ve výběhu tu tedy můžete spatřit tři mladé lamy alpaky.

lama alpaka zoo Hodonín

Nový samec lamy alpaky v Hodoníně. | Kredit: © Lenka Pinkavová, Zoo Hodonín

mláďata lamy alpaky zoo Brno

Dvě ze tří mláďat lam alpak v Brně. | Kredit: © Zoo Brno, Facebook

(Zobrazeno celkem 581-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..