Novinky v zoo: tamarín, pižmoň nebo morčák

V Ostravě se na hřbetě svého rodiče vozí mládě ohroženého tamarína, do Plzně přicestoval nový parťák pro samici pižmoně a v Ústí se podařil prvoodchov morčáka. A tím zdaleka nekončíme!

Černobílý přírůstek

Zoo Ostrava se rozrostla o mládě dalšího kriticky ohroženého druhu. Na svět tu přišel tamarín pinčí. Mládě vzácné drápkaté opičky se narodilo 25. května a spatřit ho můžete v pětičlenné skupině těchto zvířat v pavilonu Malá Amazonie. Mláďata se narodila původně dvě, jedno bohužel krátce poté uhynulo. Druhý potomek však zatím prospívá dobře. Ve volné přírodě se odhadem vyskytuje okolo 6 000 jedinců těchto primátů.

Ústecké novinky

Zajímavým odchovem se může pochlubit i Zoo Ústí nad Labem. Koncem května se tu vylíhlo mládě morčáka bílého, kachny z řádu vrubozobých. Ve zdejší zoo přišlo mládě tohoto druhu na svět vůbec poprvé. Již je vypuštěno ve venkovním výběhu, kde ho můžete pozorovat. 

morčák bílý

Mládě morčáka bílého, které se vylíhlo v Ústí nad Labem. | Kredit: © Zoo Ústí nad Labem, Facebook

Nový přírůstek tu spatříte nejen ve vodách, ale i na souši. V minulém týdnu se tu narodilo mládě dikobraza strstnatonosého, v tomto roce již druhé. Jeho krátké bodlinky zatím moc strachu nenahánějí, časem se však bude nebezpečnou výbavou pyšnit i on sám.

mládě dikobraza zoo Ústí

V Ústí řádí také roztomilé mládě dikobraza. | Kredit: © Zoo Ústí nad Labem, Facebook

Ze Švýcarska do Plzně

V plzeňské zoologické zahradě mají nového člena ve výběhu pižmoňů severských. Ze švýcarského Bernu sem přicestoval roční samec jménem Loki. Doplnil tu tříletou samici Quengel, která tu žije již dva roky. Jejich spojení proběhlo úspěšně – doufejme, že se brzy dočkáme odchovaných mláďat.

pižmoni zoo Plzeň

Nový pár pižmoňů v Plzni. | Kredit: © Zoo Plzeň, Facebook

Oslí mládě číslo dvě

Pamatujete na mládě oslíka, které se narodilo v červnu v Děčíně? V úterý ho tu doplnil další přírůstek, který se v tomto případě narodil samici Kiri. A aby se mláďata hezky doplňovala, jedná se tentokrát o kluka.

oslíci zoo děčín

Ve výběhu oslů v děčínské zoo spatříte již druhé mládě. | © Zoo Děčín, Facebook

Bizoní stádo je zase o něco větší

V zoologické zahradě v pražské Troji můžete potkat dalšího malého bizona. Narodil se 19. června, jeho matkou je samice Hezkorožka a otcem samec Tjeko. Kromě dospělých jedinců a čerstvého mláděte spatříte ve výběhu taktéž potomka narozeného před pár měsíci.

mládě bizona zoo praha

Ahoj, já jsem nový bizon z Prahy! | Kredit: © Zoo Praha, Facebook

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..