Pandí dvojčata z Vídně už mají jména

O jménech pandích dvojčat, narozených ve Vídni na počátku srpna, je rozhodnuto. Sameček se bude jmenovat Fu Ban, samička Fu Feng. Oběma dvojčatům se v kritickém stodenním období od porodu daří dobře. A jak jim to sluší na váze?

pandí dvojčata

Pandí dvojčata: vlevo samička Fu Feng, vpravo sameček Fu Ban. | Kredit: © Daniel Zupanc

Pro budoucí jméno již čtvrtého pandího samečka narozeného ve vídeňské zoo hlasovalo během uplynulých dvou týdnů kolem 12 000 lidí. V případě samečka se takřka polovina hlasujících (48,3 %) vyslovila pro jméno Fu Ban, v překladu Šťastný společník. Jméno, které jasně odkazuje na skutečnost, že se jedná o dvojčata, porazilo návrhy Fu Lin (zkrácenou verzi jména bájné čínské postavy Quilin) a Fu Xiong, neboli Šťastný medvěd. Pro první vídeňskou samičku vybrala zoo v Schönbrunnu jméno Fu Feng. To odkazuje na fénixe, který společně s drakem tvoří císařský pár v čínské mytologii.

Kdo váží více?

Slavnostní křest dvojčat proběhne podle čínské tradice po více než sto dnech od narození: ve středu 23. listopadu. Ošetřovatelům se již podařilo obě dvojčata zvážit, a to když matka na krátkou chvíli vyšla do venkovního výběhu. Samička vážila 4,26 kg, sameček 3,97 kg. Podle pracovníků zoo jejich váha odpovídá průměru.

O tom, kdy se dvojčata ukážou návštěvníkům zoo rozhodne buď jejich matka Yang Yang, nebo ony samy. Ošetřovatelé spoléhající na přirozený odchov očekávají, že koncem roku budou mláďata natolik velká, aby dokázala ze svého úkrytu sama vylézt.

(Zobrazeno celkem 2 218-krát, 2 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..