Tygři v Zoo Tábor mají nový přístřešek

Samec tygra ussurijského Rocky a samice Nina si v Zoo Tábor od konce loňského roku užívají nového přístřešku. Ošetřovatelé jim ho ve zdejší zoologické zahradě vybudovali přímo na míru.

tygr ussurijský Rocky zoo Tábor

Nový přístřešek pro tygry má simulovat prostředí, které tato zvířata ve volné přírodě vyhledávají.
Kredit: © Zoo Tábor

Doupě přímo pro tygra

Přirozeným útočištěm tygra ussurijského ve volné přírodě bývá obvykle doupě v nějaké přízemní jeskyni či pod vývratem stromu. Odtud pak podniká výpravy za kořistí. „V Zoo Tábor se vždy maximálně snažíme napodobit přírodní prostředí, ve kterém se obvykle zvířata vyskytují, a zajistit jim tak dostatečný životní prostor. Pro Rockyho a Ninu jsme vybudovali dřevěný přístřešek, který je částečně zapuštěn v zemi, aby tak co nejlépe simuloval typ doupat, která tygři vyhledávají ve volné přírodě,“ vysvětluje ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

Současného zimního počasí a vydatné nadílky sněhu se přitom tygři ussurijští v táborské zoo určitě nebojí. Naopak si zimu vysloveně užívají. Vyskytují se totiž většinou v oblastech tajgy, v hustých porostech okolo tamních řek a jezer. Původně žili na rozsáhlém území mezi Bajkalem a pobřežím Ochotského moře, v současnosti je však ve volné přírodě najdeme prakticky už jen na omezeném území východního Ruska v blízkosti řeky Ussuri. V oblasti, kde žijí, leží po většinu roku sníh, a tak jsou chladnému podnebí dobře přizpůsobeni. Například jejich mohutné tlapy jim slouží jako jakési sněžnice a usnadňují jim tak pohyb ve sněhu.

tygr ussurijský Rocky zoo Tábor

Tygra Rockyho sněhová nadílka rozhodně nezastraší. Zimu si naopak náležitě užívá. | Kredit: © Zoo Tábor

Tygr ussurijský je spolu s tygrem indickým největší kočkovitou šelmou a po medvědu kodiakovi a ledním medvědovi třetí největší šelmou vůbec. Samci mohou vážit více než 300 kg.

Zdroj: Zoo Tábor

(Zobrazeno celkem 429-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..