V Praze přišlo na svět další slůně

V pražské Troji mají důvod k oslavám: na svět přišlo slůně! V pátek večer ho v Údolí slonů porodila samice Tamara. Jedná se o samečka a jeho otcem je slon Ankhor. 

slůně zoo Praha

Narozené slůně je kluk. Na fotografii ho vidíme s matkou Tamarou a půlročním Maxmiliánem.
Kredit: © ZOO Praha, Facebook

Dlouho očekávané mládě slona indického se v pražské zoo narodilo k večeru 7. října. Nový přírůstek je v pořádku a ošetřovatelé už zaznamenali jeho první pokusy o pití. Drobeček zatím váží 80 kg. Matka Tamara porodila společně ve skupině s Janitou a Maxem, mládětem, které se v dubnu letošního roku stalo prvním slůnětem narozeným i počatým v Praze. Otcem nového samečka je slon Ankhor, jediný dospělý samec v pražské zoo. 

slůně zoo Praha

Sameček se má k světu od svých prvních chvil na světě. | Kredit: © ZOO Praha, Facebook

Matka Tamara se narodila v roce 2005 na Srí Lance, do pražské zoo přišla v roce 2012. Je známá za svou „upovídanost“ – často ráda mručí, troubí nebo píská.

Čerstvý přírůstek se ihned zajímal o dění ve stádě. Pozadu nezůstal ani půlroční Max, který nového člena zvědavě okukoval.

Ošetřovatelé dnes každou slonici se svým mládětem oddělili, aby Max svými pokusy o hru samečka příliš nevyčerpal. Pavilon by měl být veřejnosti otevřen ještě dnes. Pokud se do pražské zoo vyrazíte podívat, malého drobečka tak možná spatříte v jeho prvních 24 hodinách života.

Zdroj: Zoo Praha, FB Zoo Praha

(Zobrazeno celkem 426-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..