Vánoční dárky na poslední chvíli? Zkuste zoo!

Ježíšek je skoro za dveřmi a vy stále tápete po vhodném vánočním dárku pro vaše blízké? Obchodní centra praskají ve švech a doručovací služba vám do Štědrého dne už balíček přivést nestíhá. Zkuste spojit příjemné s užitečným a vypravte se na poslední chvíli do zoo. Nejen, že přecpaný obchoďák nahradíte čerstvým vzduchem, ale můžete tu pořídit i zajímavé vánoční dárky.

zážitkový program zoo Liberec

Mezi nejoblíbenější dárky se zvířecí tématikou patří zážitkové programy. | Kredit: © ZOO Liberec

Nevšední blízkost

Pokud máte ve vašem okolí někoho, kdo se mezi zvířaty cítí jako ryba ve vodě a rád s nimi zažije něco speciálního, ideálním dárkem by mohl být zážitkový poukaz. Zakoupit můžete například program, ve kterém se obdarovaný stane na jeden den ošetřovatelem v zoo. Na výběr obvykle máte z několika druhů zvířat, o která se v rámci programu společně s odborným personálem staráte.

Některé zoologické zahrady nabízí též nevšední procházky s průvodcem, při kterých se můžete podívat i do zákulisí vybraných pavilonů či bližší setkání s některými zvířaty. V dalších zážitkových programech si můžete vyzkoušet třeba přípravu oběda pro obyvatele zoo či si vybrané druhy i sami nakrmit. 

Do zoo třeba každý den

permanentka zoo praha

Permanentní vstupenka do zoo potěší nejen milovníky zvířat, ale i ty, kteří postrádají inspiraci na procházky.
Kredit: © Redakce ZOO Magazín

Máte v rodině milovníka zoologických zahrad a přírody? Je vaše kamarádka na mateřské a v blízkosti jejího bydliště se nachází zoo? Pak se zkuste zamyslet nad dárkem v podobě roční permanentní vstupenky. V nabídce ji najdete téměř u každé zoologické zahrady. Zakoupit můžete vstupenky s předem daným počtem vstupů i ty neomezené. Často naleznete také permanentky rodinné, kterými potěšíte hned více příbuzných najednou. A že si nejste jisti, zda by vaši blízcí tento dárek využili? Koupit jim samozřejmě můžete i vstupenku jednorázovou.

Adoptivní rodiče

Víte, jaké je oblíbené zvíře vaší maminky či dědečka? Tak z nich udělejte adoptivní rodiče! Nejen, že je tím potěšíte, ale pomůžete i dobré věci. Můžete si sami vybrat, které zvíře adoptujete a finanční dar pak putuje na jeho péči, krmení a běžný provoz. Částka se liší dle zoo – někde mají pro každé zvíře stanovenou konkrétní sazbu, jinde je výše daru zcela na vás.

V rámci adopce obdržíte dárkový certifikát a v případě některých zoologických zahrad i řadu drobných dárků a výhod. Při návštěvě zoo pak obvykle u výběhu příslušného zvířete naleznete jména všech adoptivních rodičů.

opice zoo praha

V zoo můžete „na dálku“ adoptovat vybrané zvíře. Některá si o to přímo říkají…
Kredit: © Redakce ZOO Magazín

Dárek na poličku nebo do knihovny

Nakonec tu máme i tipy na dárky materiální. V areálech zoologických zahrad často naleznete obchůdky, které nabízí ke koupi všemožné suvenýry či upomínky. Objevit v nich můžete například kalendáře na nadcházející rok, plyšové hračky, trička, knížky i spoustu dalších tématických dárků. Inspirací pro vás mohou být třeba papírové dárky vyrobené ze zvířecího trusu, které některé zahrady nabízí. Stačí si jen vybrat, co vhodného ocení zrovna vaši blízcí.  

(Zobrazeno celkem 312-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..