VIDEO: Pomůžeme tuleňům vyhrát?

Spřátelená irská záchranná stanice pro tuleně Seal Rescue Ireland se již podruhé pokouší uspět v soutěži o grant Better Together ve výši 2000 eur, který by jí významně pomohl v péči o zraněné, nemocné a opuštěné tuleňátka v nadcházející porodní sezóně tuleňů kuželozubých. Poprvé se to nepodařilo, letos však má velkou šanci vyhrát. Pomůžeme jim? Stačí klik na VOTE NOW! 

tuleň kuželozubý

Samička tuleně kuželozubého jménem Emma Frost na jednotce intenzivní péče v SRI
Kredit: Facebook – Seal Rescue Ireland

Hlasovat můžeme na stránce BETTERTOGETHER.ie z každého zařízení (stolní počítač, notebook, tablet, mobilní telefon) jednou denně až do 20. listopadu. Podívejte se na video: nejsou úžasní?

Seal Rescue Irelnad je jediná záchranná stanice svého druhu v Irsku. Je to nestátní nezisková organizace vedená dobrovolníky plně závislá na příspěvcích veřejnosti. Péče o zraněná, nemocná nebo opuštěná tulení mláďata je velmi nákladná, zejména co se krmení, léků a veterinární péče týče. Redaktorka ZOO Magazínu Eliška Churaňová, která záchranné centrum vloni navštívila, k tomu říká: „Tulení mláďata potřebují pomoc dobrovolníků především proto, že za jejich zranění mohou často lidé. Ti mohou například vyplašit matku mláděte, které pak zůstane opuštěné. Záchranná stanice také pečuje o řadu zvířat pokousaných psy, které si jejich majitelé nehlídali. A v neposlední řadě za poranění mořských savců mohou zbytky rybářských sítí, které rybáři nechali volně plavat v moři. Práce v záchranné stanici je také velmi namáhavá, tuleni jsou divocí, nechápou, že to s nimi zdravotníci myslí dobře, a pomoc ocení i dobře mířeným kousancem. Odměnou pro dobrovolníky je pak vypuštění zdravého a tlustého tuleního dorostence do volné přírody.“

Pokud byste chtěli této záchranné stanici pomoct i jinak, můžete zvážit  příspěvek nebo symbolickou adopci konkrétního zvířete, které je právě v péči Seal Rescue Ireland.

Zdroj: Seal Rescue Ireland

(Zobrazeno celkem 609-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..