Zemřela Colo, nejstarší gorila v péči člověka

Ve věku 60 let, necelý měsíc po oslavě svých narozenin, uhynula nejstarší gorila žijící v péči člověka. Jmenovala se Colo a jejím domovem byla zoologická zahrada ve městě Columbus v Ohiu.

gorila Colo

Colo byla velmi oblíbeným obyvatelem zoologické zahrady v Columbu. | Kredit: Columbus Zoo

V zoo v Ohiu se Colo v roce 1956 narodila a stala se tehdy pravděpodobně první gorilou narozenou v zajetí. Fotografie mláděte, kterému se přezdívalo Cuddles, obletěla celý svět a je notoricky známá mezi milovníky zvířat a přírody. Gorilí rekordmanka zemřela 17. 1. 2017, a to pravděpodobně ve spánku. Před časem jí byl odstraněn zhoubný nádor, přesná příčina smrti však ještě bude stanovena.

Gorila Colo byla velmi populární. Po narození ji její matka odmítla, byla tak uměle odchována ošetřovateli. Ve věku dvou let se seznámila s mladším samcem Bongem, se kterým zplodila tři mláďata, ani jedno z nich ale sama nevychovala. Účastnila se však výchovy svých vnoučat, raritních dvojčat, o která pečovala od jejich narození.

Stejně jako šedesátiny, i její předešlé narozeniny přišly do zoo oslavit stovky lidí. Ti jí k narozeninám zazpívali a poté sledovali, jak si užívá narozeninový dort.

Zdroje:

(Zobrazeno celkem 579-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..