V Zoo Plzeň se narodilo očekávané mládě nosorožce

Plzeňská zoo se v noci 5. února dočkala touženého přírůstku – na svět zde vykouklo mládě nosorožce indického. Samice Manjula porodila tři minuty po jedné hodině v noci samičku.

mládě nosorožce zoo Plzeň

Mládě nosorožce indického se narodilo 5. února v noci. | Kredit: © Zoo Plzeň

mládě nosorožce zoo Plzeň

Je to holka! | Kredit: © Zoo Plzeň

V říjnu 2015 se v Plzni podařilo kýžené zabřeznutí nosorožčí samice Manjuly. Dnes v noci, po 485 dnech březosti, se narodilo historicky druhé odchované mládě nosorožce indického v místní zoo. Čerstvě narozený přírůstek je holčička, jejím otcem je samec Baabuu. Pavilon nosorožců bude v současnosti pro veřejnost zhruba na měsíc uzavřen, zoufat však nemusíte. Matku i s mládětem máte možnost prozatím pozorovat online na webových stránkách plzeňské zoo.

Mládě nosorožce se v Plzni narodilo po třech letech, v únoru 2014 zde stejná matka přivedla na svět samičku Marušku, která byla jejím prvním potomkem a zároveň prvním nosorožcem indickým odchovaným v Plzni. V dubnu 2016 odcestovala Maruška do Touroparcu ve Francii. Nově narozené mládě váží 47 kg a je o něco drobnější, než bylo to prvorozené.

Zoo Plzeň je v současnosti jedinou zoologickou zahradou u nás, která tento druh zvířete chová. Manjula, Baabuu a jejich čerstvý potomek jsou tak jediní tři nosorožci indičtí v České republice.

Zdroj: Zoo Plzeň

(Zobrazeno celkem 520-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

One comment on “V Zoo Plzeň se narodilo očekávané mládě nosorožce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..