Zoo Vídeň hledá jméno pro samečka pandy

Pandí dvojčata ve vídeňské zoologické zahradě jsou každým dnem aktivnější, už koukají a díky skvělé péči maminky Yang Yang skvěle prospívají. Nyní je čas začít jim hledat jména. Pro holčičku už ošetřovatelé jméno mají připravené, jméno pro kluka může navrhnout každý.

jedno dovjče pandy velké v Zoo Vídeň

Jedno z dvojčat na chvíli bez maminky | Kredit: © Tiergarten Schönbrunn

Malé pandy narozené 10. srpna 2016 ze dne na den rostou a dělají pokroky. Oči se jim začaly pomalu otevírat po měsíci od narození, nyní už zvedají hlavičky, cvičí nohama a lezou po podestýlce i po mámě.
Ta už je nechává několikrát denně na chvíli samotné a jde se protáhnout, napít a sníst si nějaký bambus.

V polovině listopadu dovrší 100 dní od narození, a to je čas, kdy je třeba panďata pojmenovat – vzhledem k vysoké poporodní úmrtnosti malých pand se tradičně takto čeká. Pandí slečna už má jméno předvybrané, ale zatím je tajné. Jasné je, že bude opět začínat na Fu, podobně jako u jejích starších sourozenců se jmény Fu Long, Fu Hu a Fu Bao. „Jméno pro holčičku už máme dlouho v hlavě,“ vysvětluje ředitelka zoo Dagmar Schratterová. „Po třech klucích je naše radost ze samičky obrovská, tudíž dostane speciální jméno. Že bude opět začínat na Fu – šťastná, to mohu prozradit.“

Pro pandího samčka mohou jméno navrhnout jeho fanoušci z celého světa. Do 16. října mají všichni možnost psát své návrhy na email vídeňské zoo panda@zoovienna.at. Jméno by mělo opět začínat na „Fu“ a mělo by být čínské. Nejlepší tři jména pak budou zveřejněna na stránkách zoo a bude možné hlasovat pro to nejpříhodnější a nejhezčí. Jména budou slavnostně oznámena 27. listopadu na velké dětské oslavě v zoo.

Zdroj: Zoo Vídeň

(Zobrazeno celkem 1 113-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

One comment on “Zoo Vídeň hledá jméno pro samečka pandy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..