Jak se daří adoptovaným tuleňům

V listopadu redakce ZOO Magazínu adoptovala dvě opuštěná a nemocná mláďata tuleňů kuželozubých, která jsou v péči záchranné stanice Seal Rescue Ireland. Jak se naši malí tuleni vyrovnávají s výzvami, jako je línání, učení se konzumaci celých ryb a plavání v rehabilitačním bazénku?

Spider Girl krátce po příjezdu do záchranné stanice | Kredit: Seal Rescue Ireland

Všechna letošní tuleňata, které se octnou v záchranné stanici, jsou pojmenovávána podle superhrdinů. I naše adoptovaná tuleňata tedy musejí projevit (super)schopnosti v rehabilitačním procesu. Tuleň Ronan se rozhodně zotavuje téměř superrychle – za poslední tři týdny se přesunul z kotců, kde mohl trávit ve vaničce jen omezenou dobu, aby neprochladl, do bazénu pro větší tuleně, s nimiž se může socializovat. Doufáme, že brzy nabere potřebnou váhu, aby mohl být vypuštěn tam, kam patří – do moře.

Ronan si pobyt v bazénu užívá. | Kredit: Seal Rescue Ireland

Zatímco Ronan se každým dnem blíží vypuštění do volné přírody, Spider Girl za ním trochu zaostává. Není to ale její vina – nakazila se totiž tuleními neštovicemi. Toto onemocnění je způsobeno parapoxviry a projevuje se zčásti podobně jako plané neštovice, na kůži zvířete se vytvoří bílé léze. Nemoc je to nepříjemná, ale pro jinak zdravého jedince nikterak nebezpečná. Pro oslabená mláďata tuleňů však představuje riziko.

Spider Girl bojuje s tuleními neštovicemi | Kredit: Seal Rescue Ireland

Spider Girl bojuje s tuleními neštovicemi. | Kredit: Seal Rescue Ireland

Logo Seal Rescue IrelandTulení neštovice jsou vysoce nakažlivé, a tak je nutné infikovaná zvířata vždy oddělit od ostatních pacientů. To se týká i naší adoptované tulení samičky Spider Girl. Bohužel se tento druh neštovic nedá léčit medikamenty, choroba musí odejít sama. Dobrovolníci ze Seal Rescue Ireland ale aspoň dohlíží na to, aby byla Spider Girl dobře najedená a v teple. Naštěstí chuť k jídlu neztratila a může si tak užívat nerušeného „lovu“ ryb ve vaně ve svém kotci.

Pokud byste chtěli také ado­p­to­vat někte­rého ze svě­řenců tulení záchranné sta­nice, můžete tak uči­nit na této stránce. Tulení adopce nejen pomůže záchranné stanici, která je závislá výhradně na příspěvcích veřejnosti, ale může být i vhodným dárkem pro milovníka zvířat ve Vašem okolí.

(Zobrazeno celkem 266-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..