Novinky v zoo: mládě lamy a nový lachtan

Začátek září byl pro české zoologické zahrady úspěšný z hlediska nových přírůstků. Populace se rozrostla o mládě vzácné vikuni a přibyl i lachtan. Kde se těší z nových zvířátek a kdo má výročí narození?

O maličkého jedince vikuni se matka vzorně stará.| Foto: Zoo Děčín

Malá lama vikuňa je na světě

Brněnská zoo oznámila nový přírůstek vzácné lamy v červenci, nyní se zadařilo i Zoo Děčín. Na svět zde přišlo 6. září mládě vikuni. „Pohlaví prozatím neznáme, nechceme matku s mládětem zbytečně stresovat, dokud si mezi sebou nevytvoří pevné pouto. Hned od začátku se ale o něj vzorně stará,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková.

Chovu vikuní se děčínská zoo věnuje již 19 let, tedy od roku 1998. V roce 2004 se dokonce stala první českou zoologickou zahradou, které se podařil úspěšný odchov tohoto druhu. Od té doby děčínská zoo úspěšně odchovala další 3 mláďata a ta následně rozšířila chovy v různých evropských zoologických zahradách. Současné stádo vikuní tvoří tři samice a jeden samec. Bylo sestaveno v roce 2015, kdy skupinu samic doplnil samec z Tierparku v Berlíně jménem Yolo.

Lvíče slavilo narozeniny

V úterý dvanáctého září tomu byl již rok, co se v plzeňské zoo narodilo po 42 letech lvíče. Je to rovněž pravděpodobně poprvé, co je v Plzni chovaná čtyřčlenná lví tlupa. Oslavenec jménem Amira je první čistokrevný lev odchovaný v Plzni. Minulá lvíčata (Luisa a Lotka – 1971 a Sultán 1974 patřila k lvům, u nichž nebyla známá příslušnost ke konkrétnímu poddruhu).

Lvíče jméněm Amira oslavilo první narozeniny. | Foto: Martin Votruba

Lachtaní přírůstek v Praze

Pražská zoo tento týden přivítala nového lachtana. Z dánské Jyllands Park Zoo dorazila dvouletá lachtaní samička Daisy. Pražská lachtanice Ronja tak získá novou kamarádku. Podle Facebooku Zoo Praha se už Daisy zabydlela a začíná dovádět v bazénku.

Lachtanice Daisy po příjezdu. | Foto: FB Zoo Praha

 

(Zobrazeno celkem 245-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..