Novinky v zoo: losi, mangusty i největší mravenci

Zajímá vás, jaká mláďata se narodila v Chomutově či Jihlavě? Kdo se odvážil vystrčit nos z nory ve Dvoře Králové? A jak vypadá největší mravenec světa? V tom případě čtěte dál – i tentokrát vám přinášíme pár novinek z našich zoologických zahrad.

losí mládě zoopark Chomutov

Mládě losa evropského je novým přírůstkem v Chomutově. | Kredit: © Zoopark Chomutov

Losí přírůstky

Ne jedna, ale rovnou dvě losí slečny rozšířily stádo těchto kopytníků v chomutovském zooparku. První z nich, roční samice jménem Quanita, sem přicestovala z Německa. Druhý přírůstek se zde začátkem května narodil, a to pětileté samici Nette a čtyřletému samci Maximusovi. Pro matku je potomek třetím v pořadí, vzorně se tak o něj stará. 

Mládě losa evropského se narodilo také v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou. Jeho matkou je tříletá samice Mili, pro kterou je losí mládě prvním potomkem. Čerstvá prvorodička zatím vše zvládá na jedničku.

losí mládě zoo Hluboká

Malý los přišel na svět také v Hluboké. | Kredit: © Zoo Hluboká nad Vltavou, Facebook

Tři centimetry, a přesto největšími

Ze zdejší zoo přinášíme i zajímavou zprávu ze světa hmyzu. Do připravované mravenčí expozice tu přibylo několik nových druhů mravenců, z nichž jeden je opravdovou vzácností – jedná se o největšího mravence světa, druh Dinomyrmex gigas. Největší jedinci tohoto „giganta“ měří okolo 3 cm. Zoo Hluboká nad Vltavou je v tuto chvíli pravděpodobně jedinou zoologickou na světě, kde bude k vidění tak velká kolonie tohoto druhu. Expozice by měla být pro návštěvníky otevřena již brzy.

Už se nebojíme!

Je to již měsíc, co v královédvorské zoo vykoukla na svět mláďata mangusty liščí, až teď však mají návštěvníci možnost je pravidelně vídávat. Potomci začínají opouštět podzemní noru a v doprovodu své matky je můžete spatřit pobíhat ve výběhu.

mangusta liščí zoo Dvůr Králové

Kdopak to vykukuje ze své nory? | Kredit: © Monika Darvašová, Zoo Dvůr Králové

Zlatá dvojčata 

Říkáte si, co je to za vyjevenou opičku na fotografii níže? Správná odpověď je lvíček zlatý, jenž se narodil v zoologické zahradě v Jihlavě. A není sám, mláďata tohoto primáta se tu narodila rovnou dvě. Dle ošetřovatelů jsou trochu jako den a noc – jedno z nich je průzkumníkem, zatímco to druhé se drží spíše u rodičů. Tipnete si, které z nich je na fotce?

„Kačeny“ mají i ve Vyškově

Četli jste nedávný článek o vzácném plemenu Cachena, které přicestovalo do táborské zoo? Stejný druh tohoto skotu, který má původ v Portugalsku a patří mezi nejmenší plemena krav, mají nově i ve Vyškově. V žádných dalších zoologických zahradách po Česku tuto vzácnou krávu nespatříte.

cachena zoo park Vyškov

„Kačeny“ nově zdobí zvířecí říši ve Vyškově. | Kredit: © Zoo Park Vyškov, Facebook

(Zobrazeno celkem 539-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

One comment on “Novinky v zoo: losi, mangusty i největší mravenci

  1. Miloslav Kopaček

    Moc pěkné zprávy děkuji za ně a přeji krásný prosluněný páteční den Vám všem Míla z Dolní Radechové .

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..