První  letošní odchov v Papouščí zoo Bošovice

Specializovaná papouščí zoo v Bošovicích se může pochlubit svým prvním odchovem. Hned 1. ledna 2016 se vylíhlo první  mládě papouška senegalského (Poicephalus senegalus).

papoušek senegalský - mláďata

Tři mláďata začínají otevírat oči. | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Samička nanesla  celkem 3 vejce, z toho první hned 7. prosince, další  pak každý druhý den. Za týden bylo zjištěno, že všechny tři vajíčka jsou oplozená.  Zhruba za tři týdny se vylíhlo první mládě. Papoušci  mají na sobě jen prachové peří, jsou slepí a jejich váha se pohybuje okolo 10 gramů.V šestnácti dnech začínají pomalu otvírat oči a je nutné přistoupit k jejich označení uzavřeným kroužkem.

papoušek senegalský - mláďata

Pyšní rodiče | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Rodiče se o svá mláďata vzorně starají, každý den je jim předkládána  kvalitní směr zrnin, vaječná směs a dostatek  čerstvého ovoce a zeleniny.  Papoušci opustí hnízdní dutinu za 2,5 až 3 měsíce, kdy budou již samostatně přijímat potravu.

papoušek senegalský - mláďata

Mladí senegalci v hnízdní budce. | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Na fotografiích jsou mláďata v hnízdní budce a rodiče ve venkovní výletové části. Jsou naprosto úžasní, tak jsme je obratem adoptovali.

Papouščí zoologická zahrada V Bošovicích je přes zimu uzavřená, otvírá se opět v březnu. Prohlídku zoo mimo uvedenou otevírací dobu je možné dohodnout na tel. 777 169 005.

(Zobrazeno celkem 602-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..