Spider Girl vypuštěna do přírody!

Malá samička tuleně kuželozubého Spider Girl, kterou adoptovala redakce ZOO Magazínu v listopadu roku 2015, byla 17. dubna vypuštěna na svobodu.

tuleň kuželozubý

Adoptovaná samička byla konečně vypuštěna do volné přírody. | Kredit: Seal Rescue Ireland

Spider Girl pobývala v záchranné stanici pro mořské savce Seal Rescue Ireland od loňského listopadu. Do stanice přišla jako opuštěné a podvyživené mládě s ranami od pokousání. Od té doby se dobře zotavovala a přibývala na váze. V prosinci se ale nakazila tuleními neštovicemi, s kterými se potýkala až do dubna. Nakonec ale odezněla i tato nepříjemná nemoc a Spider Girl tak mohla být spolu s dalšími dvěma tuleni vypuštěna do moře.

V březnu byla Spider Girl přesunuta do bazénu, kde trávila čas s dalšími uzdravenými tuleními mláďaty. Tam si procvičila plavání a naučila se socializaci s ostatními tuleni a vzájemnému soupeření o ryby. Záchranná stanice se snažila ji co nejlépe připravit na život ve volné přírodě – pobytem zde získala druhou šanci na spokojený život, který by ji bez obětavých dobrovolníků ze Seal Rescue Ireland bohužel nečekal.

tuleň kuželozubý

Spider Girl v rehabilitačním bazénu | Kredit: Facebook – Seal Rescue Ireland

Logo Seal Rescue IrelandPokud byste chtěli také ado­p­to­vat někte­rého ze svě­řenců tulení záchranné sta­nice nebo centrum podpořit jiným způsobem, můžete tak uči­nit na této stránce. Tulení adopce nejen pomůže záchranné stanici, která je závislá výhradně na příspěvcích veřejnosti, ale může být i vhodným dárkem pro milovníka zvířat ve Vašem okolí.

Zdroj: Seal Rescue Ireland

(Zobrazeno celkem 174-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..