Jak moc ovlivňuje globální oteplování lední medvědy? Máme se začít bát o jejich osud? Vědecký tým přináší zajímavá data z dlouholetého výzkumu. Budoucnost však bohužel pro bělavé šelmy dobře nevypadá…. Číst dál… »
Kožich ledního medvěda je celý rok bílý. Věděli byste, k čemu všemu slouží? A proč má lední medvěd černé tlapky i čenich?
Lední medvědi připravili v září tohoto roku kanadským oceánografům i přes nízké teploty panující v Severním ledovém oceánu horké chvilky. Při výzkumné výpravě se totiž vědci na vlastní oči přesvědčili,… Číst dál… »
Tuleň pruhovaný je díky svému nápadnému a nezaměnitelnému zabarvení jedním z nejzapamatovatelnějších ploutvonožců. Přesto ale tento unikátní druh tuleně není dosud podrobně prozkoumán – tráví totiž většinu života na otevřeném moři,… Číst dál… »
V první části našeho seznamování se známými obrovskými ploutvonožci jsme se věnovali především jejich nejvýraznějšímu znaku – obrovským špičákům. Ve druhém díle nahlédneme do problematiky rozmnožování mrožů a mrožích predátorů…. Číst dál… »
Svými „kly“ se mohou směle měřit se slony a vyhynulé šavlozubé tygry strčí do kapsy. Přesto se však živí převážně měkkýši a mohutné zbraně používají spíš na obranu. Mrož (Odobenus… Číst dál… »