VIDEO: V Polsku se narodil vzácný kuskus medvědí. Poprvé v zajetí

Ve vratislavské zoo přišlo na jaře na svět mládě vzácného vačnatce kuskuse medvědího. Podle tamních chovatelů se jedná o vůbec první přírustek narozený v zajetí. Po celém světě jsou totiž pouze čtyři zoo, které tohoto vačnatce chovají.

V zajetí žije pouze 13 kusů tohoto druhu. | Zdroj: Wikimedia Commons

Zvířátko jménem kuskus medvědí, které původně pochází z deštných pralesů indonéského ostrova Sulawesi, přivedlo v polské zoo na svět potomka. Chovatelé si jíž před třemi měsíci všimli, že ve vaku samice jednoho z vratislavských kuskusů se něco hýbe. Mládě i nyní zůstává většinu času v bezpečí u své matky, někdy se ale odváží i prozkoumat okolí.

Mizí kvůli odlesňování

Podle Joanny Kijové, představitelky vratislavské zoo, je nový přírůstek pravděpodobně samice. Pár, kterému se mládě narodilo, žije v Zoologické zahradě ve Vratislavi tři roky. Kuskus medvědí je málo probádaný druh, ví se ovšem, že jeho populace nestále klesá hlavně vlivem odlesňování. Je zařazen na Červený seznam ohrožených druhů Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN). 

V zoologických zahradách žije momentálně pouze 13 kusů tohoto druhu, a to ve čtyřech zařízeních. Vroclavská zoo se nyní snaží vést pečlivé záznamy o mláděti, aby mohla případným dalším zoo pomoci při rozmnožování kuskusů medvědích.

Zdroj: Reuters, Novinky.cz

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..