Zvířecí pacienti se léčí na Huslíku

Péče o kouzelné tvory

Zvířata jsou bezesporu kouzelná: nejsou to lidé, přitom toho tolik umí a dokážou. Péče o ně je náročná, je to práce na 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Vedle vybavení, dovedností a zkušeností je potřeba spousta materiálu, krmení, a to vše je potřeba zaplatit.

Ptačí i savčí mláďata je potřeba každé dvě hodiny krmit. Malá ptáčata dokrmovací kaší, kterou je potřeba injekční stříkačkou s měkkým silikonovým nástavcem dopravit až do volátka – ptáčci nesmí směs vdechnout. Mláďata savců potřebují náhražku mateřského mléka, používá se sunar pro štěňata.

záchranná stanice netopýr
Osrstěné mládě netopýra je opravdu miniaturní, nakrmte ho bez mámy! Kredit: © Záchranná stanice Na Huslíku

„Mláďata netopýrů, která tu máme, jsou po porodu přisátá na těle matky. Po čase je odkládá do jakési netopýří školky, kam se vrací je krmit,“ vysvětluje normální dětství netopýrů Marta Bryndlová při krmení jednoho z nich. Malou stříkačkou s nástavcem nabízí kapky štěněcího sunaru netopýrkovi, který pomalu saje.

Větší mláďata dostávají máčené granule pro koťata té nejvyšší kvality, na Huslíku dávají přednost značce Royal Canine. A protože co jde dovnitř, musí také ven, takže je potřeba spousta ubrousků, utěrek a ručníků jako podestýlka a přikrývka. A pak samozřejmě krmivo pro dospělce (zrní, ovesné vločky, slunečnicová semena), voda, maso pro dravce atd.

Pokud byste chtěli záchrannou stanici podpořit, můžete samozřejmě finančně opět pomocí služby Darujme.cz, do kasiček přímo v areálu záchranné stanice, nebo můžete přivézt přímo něco z výše zmíněného. Stanice je pro veřejnost otevřená každý den od 10 do 15 hodin, rozhodně stojí za návštěvu. Další informace najdete na zachranazivocichu.cz nebo na Facebooku záchranné stanice:

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..