Děčínská zoo poslala do světa makaka chocholatého

Zvířecí řady zoologické zahrady v Děčíně opustil další obyvatel. Za novým domovem v pondělí vyrazila samice kriticky ohroženého makaka chocholatého jménem Kera. Ve zdejší zoo jste ji mohli pozorovat v rámci největší chovné skupiny těchto primátů ve střední Evropě.

makak chocholatý Kera

Samici makaka chocholatého Keru již v Děčíně nespatříte. | Kredit: © Zoo Děčín

Do téměř dvanáct set kilometrů vzdáleného anglického Drusillas Zoo Parku odcestovala v pondělí 26. června
šestiletá samice makaka chocholatého Kera z děčínské zoologické zahrady. Nové místo pro život pro ni vybral koordinátor chovu. „Přípravy na transport probíhaly bez problémů. Týden před odjezdem prošla samice veterinární kontrolou a očkováním, den před exportem byla oddělena od skupiny, ráno pak bez problémů přelezla do transportní bedny. Na cestu dostala zásoby jídla i vody,“ popsal zoolog Roman Řehák.

Do nového bydliště měla Kera dorazit v úterý odpoledne. Transport zajišťovala specializovaná přepravní firma, která do anglické zoo vezla i další zvířata. Shodou okolností s Kerou do Drusillas Zoo Parku přijel i samec mravenečníka velkého z Holandska. Ten se stane ženichem pro mravenečnici Oli, která do parku odcestovala již v březnu tohoto roku.

přeprava makaka zoo Děčín

Kera je připravena na cestu v transportním boxu. | Kredit: © Zoo Děčín

V Zoo Děčín lze spatřit největší chovnou skupinu makaků chocholatých ve střední Evropě. Primáty můžete identifikovat podle typické černé srsti a výrazného chocholu na hlavě, od kterého byl odvozen i jejich název. Chlubí se taktéž růžovými sedacími mozoly – samicím tyto mozoly natečou v období, kdy jsou připraveny k páření. Tento kriticky ohrožený druh se ve volné přírodě vyskytuje pouze na indonéském ostrově Sulawesi. Nebezpečí pro něj představuje především lov a ztráta přirozeného prostředí. 

Zdroje: Zoo Děčín, Wikipedia

(Zobrazeno celkem 214-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..