Krásné Vánoce všem živým tvorům!

Přejeme všem našim čtenářům, lidem dobré vůle a všem živým tvorům krásné a pohodové Vánoce a vše dobré do roku 2019! Pro milovníky přírodu tu máme jeden malý vánoční kvíz.

Vánoce 2018 PF 2019I v tomto roce jsme Vám přinášeli zajímavosti a novinky z přírody na naší planetě. Ke konci roku 2018 nás lidí na planetě Zemi žije již 7,7 miliardy. Jsme tedy bezkonkurenčně nejúspěšnějším primátem a savcem všech dob. Je to bohužel na úkor jiných živých tvorů, nejen savců, z nichž někteří už nežijí, jiní se vyskytují v posledních kusech.

Tak jako jsme se rozloučili se severozápadním poddruhem nosorožce dvourohého, tak se zřejmě letos loučíme se sviňuchami kalifornskými, které byly letos pozorovány na moři tři. Některé druhy se mohou dočkat vzkříšení díky záchranným projektům. Držte proto palce třeba papouškům kakapo. Ti by letos díky dlouho očekávané bohaté hnízdní sezóně podmíněné množstvím plodů stromu rimu mohli rozšířit svůj aktuální počet 149 kusů.

Na mnoha projektech se podílejí i čeští vědci a ochránci přírody, jejich skvělou práci jste mohli vidět v neméně zdařilém seriálu České televize Češi zachraňují. Mnoho z vás projekty jako Chráníme mořské želvy, Kukang Rescue Program či Zátoka nosatých opic podporuje nebo přispívá České koalici pro biodiverzitu CCBC. Mnoho projektů samy realizují či podporují české zoologické zahrady, i díky nim máme naději, že tu rozmanitost života na zemi zůstane i nadále.

A protože nejen ve světě, ale i u nás je mnoho druhů řazeno mezi kriticky ohrožené, připravili jsme pro vás malý vánoční kvíz. V něm si můžete některé z nich připomenout a třeba se na zajít i během svátků někam podívat – dokud ještě jsou. Děkujeme všem za zájem o přírodu a těšíme se na setkávání i nadále.

(Zobrazeno celkem 90-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..