VIDEO: Sloni uvízli ve vodní nádrži

Nepříjemná situace potkala trio divokých slonů indických v jihozápadní Číně. Dva dospělí sloni a jedno mládě tu nešťastnou náhodou uvízli ve vodní nádrži. Záchrany se dočkali až za dva dny.

V kalné vodě 5 metrů hluboké nádrže přežívala déle než dva dny skupinka slonů indických. Nejmladší člen uvězněné trojice do propasti pravděpodobně spadl první, další dva sloni pak ve snaze malého zachránit uvízli také.

O situaci se záchranáři dozvěděli v neděli, k jejich vysvobození se však dostali až o dva dny později. Vyproštění jim stěžoval vytrvalý déšť. Nádrž navíc obklopovalo více než tucet dalších slonů, kteří se své společníky snažili opakovaně vytáhnout ven pomocí svých chobotů, avšak neúspěšně. Fyzický stav slonů nevypadal zrovna optimisticky, obavy panovaly především o zdraví malého slůněte, kterému hrozilo utonutí – voda mu dosahovala až do úrovně očí.

K akci byly přivolány helikoptéry i bagr. Záchranáři museli nejprve použít petardy, aby odehnali pryč zbytek stáda. Poté přišla na řadu demolice jedné ze stěn nádrže. Po zhruba půl hodině kopání se cesta uvolnila – sloni se dočkali kýženého vysvobození a v pořádku se vrátili do přírody.

Zdroj: seeker.com

(Zobrazeno celkem 339-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..