V Austrálii se vyskytuje malý labužník, který ze všeho nejraději pojídá houby. Díky této potravní specializaci hraje klokánek krysí důležitou roli ve zdejším ekosystému. Klokánek je sice vačnatec, ale více… Číst dál… »
Papoušci kakadu (Cacatua galerita) v Sydney se plně přizpůsobili městskému prostředí. Běžně hasí žízeň ve veřejných pítkách a jídlo si hledají na ulici. Někteří se dokonce naučili, jak zvedat víka… Číst dál… »
Taboni jsou australští ptáci, kteří si umí vytvořit vlastní samozahřívací líheň. Díky tomu mohou ovlivnit vnitřní teplotu v hnízdě a udržet ji stabilní, a tak jim odpadá vysilující a také… Číst dál… »
Ke klokanům neodmyslitelně patří jejich typické skákání. Přirozené pro ně ale samozřejmě nebylo vždycky. Vědci ze švédské Uppsala University objevili nové indicie, které vedou k tomu, že klokani se svůj charakteristický způsob pohybu naučili mnohem dřív, než se původně myslelo. Skákat uměli pravděpodobně i vymřelí příbuzní klokanů už před 20 miliony let.
Půlroční mládě klokana, jehož matku přejelo auto, se právě učí na vratkých nohách skákat. Po nešťastné nehodě, která se stala před šesti týdny, ho manželé Barnsovi z australského Alice Springs… Číst dál… »
Vakovlk je údajně již mnoho let vyhynulý. Naděje vědců na opak však stále existuje.
Chov medvídka koaly nepatří k těm jednoduchým. Které zoo se jím mohou chlubit?
Australští výzkumníci prokázali, že různozubci portjacksonští mají různé povahy.
Tasmánský čert má na kahánku. Lék proti infekční rakovině, kterou si kousáním ďáblové předávají, stále není. Rakovina pochází podle výzkumů ze dvou zdrojů.
Prvorodička Kaitlyn, samice kriticky ohroženého tygra sumaterského, přivedla na svět 22. srpna 2015 v Australia ZOO v Queenslandu zdravá tygří dvojčata. První mládě zprvu špatně dýchalo, ale po pečlivé masáži od… Číst dál… »